Jun má smůlu, účast v Evropě vybojovali Ježek se Zemanem

Bývali hráči Sparty Patrik Ježek s Martinem Zemanem pomohli Admiře Trenkwalder k návratu do evropských pohárů. Stane se tak po dlouhé osmnáctileté pauze...

Jejich tým sice v posledním 36. kole rakouské ligy prohrál 0:2 na hřišti mistrovského Salcburku a prvně jmenovaný zkušený fotbalista u toho tentokráte nebyl, nicméně i tak mužstvo udrželo třetí místo, které mu zaručuje účast v předkole Evropské ligy.

Třiadvacetiletý Zeman si připsal čtrnáct ligových startů. Jeho o dvanáct let starší spoluhráč Ježek pak byl oporou - zasáhl do třiceti soutěžních duelů, v nichž zaznamenal 11 přesných zásahů, což z něj učinilo nejlepšího střelce Admiry.

O titulu Salcburku bylo rozhodnuto již o kolo dříve. Vídeňská Austria, v jejímž útoku nastupuje další exsparťanský hráč Tomáš Jun, skončila až čtvrtá a pokud jde o evropské poháry, v příštím ročníku si musí nechat zajít chuť.

Rakouská liga, 36. kolo:

Rapid Vídeň - Wacker Innsbruck 2:0 (1:0)

Český záložník Innsbrucku Tomáš Abrahám odehrál za hosty celý zápas na postu defenzivního záložníka, jeho spoluhráč Martin Švejnoha byl v poločase střídán.

Ried - Wiener Neustadt 2:2 (1:1)

Salcburk - Admira Trenkwalder 2:0 (0:0)

V dresu hostů nastoupil v základní sestavě na postu levého záložníka Martin Zeman, v 34. minutě dostal žlutou kartu, v 89. minutě byl střídán. Jeho český spoluhráč Patrik Ježek se do hry nedostal.

Sturm Graz - Austria Vídeň 3:1 (0:1)

Český útočník Tomáš Jun odehrál za Austrii celý zápas.

Mattersburg - Kapfenberg 2:0 (1:0)