Čech: Obrovské zklamání z Moskvy už nechci zažít podruhé

Čech: Obrovské zklamání z Moskvy už nechci zažít podruhé

Uznávaný brankář Chelsea Petr Čech se těší na sobotní finále Ligy mistrů, v němž se jeho tým utká ve 20.45 hodin v Mnichově s místním Bayernem. Zkušený gólman doufá, že Chelsea získá pohár pro vítěze soutěže, nechce si totiž zopakovat nevydařené finále z roku 2008.

Před čtyřmi lety Chelsea prohrála v Moskvě po penaltách s Manchesterem United a Čech si na tento zápas dobře pamatuje. "Pocity jsou hodně smíšené. Na jednu stranu je finále Ligy mistrů pro všechny obrovskou zkušeností, ale výsledek byl tenkrát špatný. Tohle jsou zápasy, které si člověk bude pamatovat do konce života. Vybavuju si každý moment. My během toho utkání trefili dvakrát tyčku a v rozstřelu jsme prostě měli smůlu," uvedl Čech.

Ten si také uvědomuje, že i štěstí může k triumfu dopomoct. "I štěstí člověk k úspěchu v Lize mistrů potřebuje. Ono je šíleně těžké už jen dostat se do toho finále. S Chelsea jsme letos už pošesté došli do semifinále, ale teprve podruhé se nám z něj podařilo postoupit dál. To jen ukazuje, jak náročné je dostat se do bitvy o trofej," uvědomuje si český brankář.

V neděli reprezentační gólman oslaví třicáté narozeniny a nejhezčí dárek by byl triumf v Mnichově. "Jsem v první řadě rád, že máme šanci si zahrát finále znovu. Každou sezonu do téhle soutěže vstupujeme s tím, že bychom se chtěli do finále dostat. Čtyři roky jsem si přál, aby se to ještě někdy podařilo. Teď jsme tam a chceme získat pohár. Zklamání, jaké jsme zažili před čtyřmi lety v Moskvě, bylo obrovské. A já už ho nechci podruhé zažít. Druhou šanci nesmíme pustit. Těžko předpovídat, co se stane. Určitě tam bude nervozita, emoce. Může to být taktické, aby někdo neudělal chybu, ale třeba padne brzy gól a nakonec z toho bude přestřelka," předpovídá Čech.

Ten také ví, jak jejich německý soupeř hraje. "Bayern hraje pořád stejně. Mají hlavně dobrou ofenzívu a tím budou chtít zápas rozhodnout. Na krajích vyčnívají Robben s Ribérym, vpředu Gomez," prohlásil Čech. Právě s Robbenem, se kterým v Chelsea hrál, je stále v kontaktu. "Trochu jo, ale naše manželky, ty si píšou skoro pořád. Když hrál za Chelsea, bydleli jsme kousek od sebe. Byli jsme oba noví, skoro stejně staří. Padli jsme si do noty. Manželky se skamarádily, náš pes úplně miloval jejich psa... Teď jsme spolu zatím nemluvili. Ale oba se na ten souboj těšíme. Už jsme proti sobě hráli v reprezentaci, na klubové úrovni se jako soupeři utkáme vůbec poprvé. Věřím, že budu šťastnější, ale on si určitě přeje to samé," dodal Čech.

Česká hvězda si také uvědomuje, že se Chelsea musí obejít bez vykartovaných hráčů Terryho, Ivanoviče, Ramirese, Meirelese. "Nedá se nic dělat, taková je realita. Musíme se s tím vypořádat a vyhrát i kvůli nim, aby po zápase mohli tu trofej zvednout s námi."

V Mnichově bude mít i jediný český zástupce ve finále Ligy mistrů silnou podporu. "Manželka, rodiče, sestry, rodina od Martiny. Jen děti tam nebudou. Jsou ještě malé a takhle pozdě by na tribuně nevydržely. Sehnal jsem lístek i tenistovi Radku Štěpánkovi, který mi taky přijede fandit," zakončil Čech.