Cipro i Řepka zůstávají v Dynamu. S kým se nepočítá?

Cipro i Řepka zůstávají v Dynamu. S kým se nepočítá?

Je to oficiální. Trenér František Cipro a obránce Tomáš Řepka budou i v příští sezoně operovat v prvoligovém celku SK Dynamo České Budějovice.

Pětašedesátiletý Cipro přišel k týmu v září loňského roku a hned po svém příchodu nastartoval tým ke zlepšeným výsledkům a nakonec i bezproblémové záchraně v lize. Pod zkušeným koučem uhráli Jihočeši v pětadvaceti zápasech pětatřicet bodů.

"Vedení klubu bylo s hrou i výsledky týmu pod trenérem Ciprem spokojeno a nebyl tak jediný důvod trenéra během letní pauzy měnit," řekl obchodní a marketingový manažer Dynama Radim Šupka. Trenér František Cipro si bude nyní před startem sezony organizovat realizační tým, kde s největší pravděpodobností zůstanou na pozicích asistentů Jiří Lerch a Petr Skála.

Na prodloužení spolupráce se klub dohodl také s osmatřicetiletým stoperem Tomášem Řepkou. Ten na jih Čech přišel v zimní pauze ze Sparty a vedle výborných výkonů se postaral také o to, že se celkově zvýšil zájem o budějovický fotbal. "Příchod Tomáše byl výborným tahem nejen z fotbalového hlediska. Velkým přínosem je jeho působení v klubu i po marketingové stránce. Rázem se o Dynamu začalo psát ve všech novinách a zvýšený zájem o klub se projevil i na návštěvnosti domácích i venkovních zápasů," pochvaloval si Šupka.

Od příští sezony začne Dynamo opět provozovat rezervní tým, který bude nastupovat v nově se rodící soutěži juniorských mužstev. "Hlavním trenérem juniorky bude Martin Vozábal. Ten by měl mít v kádru svého mužstva celkem osmnáct fotbalistů do pole a dva brankáře," vypočítal Šupka. S podobným počtem hráčů bude moci počítat také trenér Cipro, který by měl mít dle pokynů vedení klubu ve svém kádru osmnáct hráčů doplněných o dva členy dorosteneckého týmu.

V nejbližších dnech a týdnech se bude řešit složení obou mužstev pro nadcházející sezonu. První informace o případných změnách v kádru vedení již potvrdilo. "V tuto chvíli trenér nepočítá s Milošem Brezinským a Fernando Hudsonem. Jejich definitivní odchod však závisí na tom, zda vedení klubu najde adekvátní náhrady,"dodal Radim Šupka.