Sivokova turecká anabáze končí. Půjde ještě o stupínek výše?

Sivokova turecká anabáze končí. Půjde ještě o stupínek výše?

Český reprezentant Tomáš Sivok po čtyřech letech končí v klubu Besiktas Istanbul, jemuž se přezdívá "turecký Bílý balet".

Tomáš Sivok, který figuruje v nominaci českých fotbalistů pro červnový evropský šampionát, hrál v černobílých barvách Besiktase čtyři sezony a hned v té první slavil mistrovský titul. Podle agenta Jiřího Müllera momentálně probíhají jednání se dvěma kluby.

"Besiktas nabídl Tomášovi prodloužení smlouvy, velice o něj stojí, protože je oporou základní sestavy. Dokonce několikrát nastoupil s kapitánskou páskou. Jenže klub má značné finanční problémy, nový prezident se snaží situaci zachránit, nabídka nové smlouvy se však ani zdaleka neblíží našim představám," řekl Jiří Müller.

Osmadvacetiletý Tomáš Sivok hrál českou nejvyšší soutěž za České Budějovice a pražskou Spartu, z níž v roce 2007 přestoupil do klubu italské Serie A Udinese Calcio. Po roce přijal nabídku Besiktasu, za nějž sehrál více než 120 zápasů a byl autorem osmi branek. Za národní tým odehrál 24 utkání a vstřelil tři branky. Prošel také všemi juniorskými reprezentacemi, byl kapitánem týmu do 21 let.

"Nemůžu v této chvíli říci nic o klubech, se kterými jednáme. Je potřeba, aby se teď Tomáš soustředil na mistrovství Evropy a zbytek je na mě. Skutečnost, že jsme nepřijali nabídku na prodloužení smlouvy, mimo jiné znamená, že Tomáš Sivok může mít mnohem zajímavější angažmá než v Besiktasu," dodal Jiří Müller.