Drogba: Chci aby bylo jasno, do Barcelony nejdu

Drogba: Chci aby bylo jasno, do Barcelony nejdu

O tom, že je často fotbalový svět regulérní říší spekulací, domněnek a nepodložených informací, se asi přít nebudeme. Když se tedy v médiích něco objeví, obvykle to má pokračování na několik dílů - nejprve to vyvrátí hráčův manažer, pak se k tomu vyjádří sám fotbalista a nakonec poskytnou své stanovisko jak klub, kde daný objekt nepravdivé informací působí, tak celek, kam měly údajně mířit jeho kroky.

Didier Drogba z Chelsea si během své dlouhé profesionální kariéry užil s tiskem určitě více než dost, jeho poslední údajný "přestup" do Barcelony, který vyplaval na povrch těsně před mnichovským finále Ligy mistrů, ale musel zasvěcené odborníky pobavit. Před čtyřmi nebo pěti lety by to asi vypadalo reálněji, ale ve čtyřiatřiceti letech už to asi přece jen tak žhavé nebude...

Respektovaný útočník tedy vše pochopitelně dementoval: "Chci, aby to bylo jasné, protože už jsem slyšel až příliš moc spekulací, že půjde do Barcelony. Ne, opravdu to není pravda. Všichni teď navíc mluví jen o tom, že bude sobotní večer mou derniérou v dresu Chelsea. Já mám ale spíše radost z toho, že jsme ve finále Ligy mistrů. Můj kontrakt není podstatný, důležitý je náš tým. Chci tomuto mužstvu a jeho fanouškům odevzdat vše, co umím a pak uvidíme, co všechno se stane," prohlásil reprezentant Pobřeží Slonoviny.

Je pravda, že v Allianz Areně proti Bayernu opravdu může za "Blues" nastoupit naposledy. V červnu mu totiž na Stamford Bridge vyprší smlouva a k jejímu prodloužení doposud nedošlo. Nabídek a možností ovšem bude mít dostatek - určitě o něj bude zájem na ostrovech, kde působí od roku 2005. Možný je také jeho návrat do francouzské Ligue1, kde oblékal trikoty Olympique Marseille, Guingampu a Le Mans a určitě by se nemělo podceňovat ani tradiční lákadlo v podobě zámořské Major League Soccer, nebo exotika jako Katar nebo Čína. Ostatně, není to dlouho, co tam zakotvil jeho někdejší ofenzivní partner z londýnského útoku Anelka.