Olomouc přebírá Pivarník, v klubu zůstává Kučera

Olomouc přebírá Pivarník, v klubu zůstává Kučera

Novým trenérem prvoligového celku SK Sigma Olomouc se stane od nové sezony Roman Pivarník, jenž po šesti letech dovedl Vysočinu Jihlava k návratu do první ligy. V hanáckém klubu zůstává i Radim Kučera, zatím ale neví, v jaké funkci.

Pivarník v Olomouci nahradí Petra Uličného, který se po trimfu v poháru České pošty a záchraně Sigmy mezi tuzemskou elitou rozhodl ukončit kariéru. V zimě se mluvilo o tom, že nejvážnější kandidátem na jeho nástupce je František Komňacký, v posledních dnech se ale spekulovalo hlavně o Pivarníkovi. Kdo místo něj povede Jihlavu, není zatím jasné, klub už ale jisté představy má a nyní bude záležet na jednání.

V Sigmě bude dál pracovat i Radim Kučera, jenž po sezoně ukončil svou bohatou hráčskou kariéru. Jakou funkci bude tento dnes již bývalý zadák v klubu vykonávat, se teprve uvidí.

"Nebudeme si nic nalhávat, hrát fotbal tak dlouho je dar. Už je prostě čas odejít a nechat to těm mladším. Co se týče toho bafuňaření, uvidíme, kterým směrem se to vyvine. Mám se tady od koho učit, od Adama Košaře, pana Gajdy, Pepy Lébra, od každého si můžu něco vzít. Určitě se vrhnu na studování profilicence. Chtěl jsem to udělat, podal jsem si přihlášku, ale je posunutá až na rok 2014. Což mi trošku udělalo čáru přes rozpočet, ale plánuju to. Začnu dělat něco jiného, člověk se musí od něčeho odrazit. Uvidíme, třebas zažiju nějaké úspěchy se Sigmou Olomouc jako funkcionář. A konečně se tady vyhraje i ten titul," uvedl Kučera.