Bílek povolal Daridu, Rosického trápí svalové zranění

Bílek povolal Daridu, Rosického trápí svalové zranění

Reprezentace, která se chystá na mistrovství Evropy, odejede na soustředění do Rakouska i s mladým plzeňským záložníkem Vladimírem Daridou. Trenér Michal Bílek tak reagoval na drobné zdravotní problémy kapitána výběru Tomáše Rosického, informoval o tom na nedělní tiskové konferenci.

Tomáše Rosického trápí drobné svalové zranění a ještě před startem soustředění podstoupí vyšetření u docenta Pavla Koláře. Také proto trenér Michal Bílek rozšířil výběr pro soustředění o plzeňského Daridu.
"Pokud by se Rosického zdravotní problémy ukázaly jako závažnější, zřejmě bychom byli nuceni udělat změnu v nominaci. Darida by se dostal do kádru a vyškrtli bychom nějakého jiného hráče," sdělil Michal Bílek.

Do Grazu odjede český tým ještě v neděli a čekají ho dvě přípravná utkání - první s reprezentací Izraele (26. května), druhý tréninkový s domácím výběrem.

Plzeňský záložník Vladimír Darida se nečekaně objevil na nedělním srazu české reprezentace a pojede s týmem na soustředění před ME do Rakouska. Musel sice kvůli dodatečné pozvánce zrušit dovolenou v Londýně, ale taková šance se neodmítá.

"Trenér Bílek mi volal kvůli tom, že Tomáš Rosický má nějaké zdravotní problémy a neví se, jak na tom bude. Zatím to nevypadá na nic vážného, ale ze začátku se nezapojí do tréninku. A tak trenér potřebuje hráče do počtu, aby jich měl na tréninku dost. Tak mi řekl, že pojedu na soustředění a pak se uvidí, jak na tom bude tým zdravotně a podle toho se buď připojím k jednadvacítce, nebo pojedu na Euro," vysvětloval svou nečekanou přítomnost na reprezentačním srazu Darida.

Jednadvacetiletý fotbalista už měl po sezoně na tyto dny jiné plány. "Chtěli jsme s přítelkyní odcestovat do Londýna za mojí sestrou, takže to jsem musel odložit. Ale v takovémhle případě jsem to zrušil rád. Přítelkyně byla také za mě ráda, jen jsem jí trochu narušil plány, protože v úterý maturuje a já jí tam měl podpořit," uvedl Darida.

Plzeňský fotbalista byl z nominace nadšený, ale ví, že nakonec na šampionát jet nemusí a čekaly by ho kvalifikační zápasy s jednadvacítkou. "Uvidíme, jak to dopadne, beru to tak padesát na padesát, ale já jsem ještě mladý a kdyby se to nepovedlo, tak věřím, že šance ještě bude."

Setkání s ostřílenými borci ze seniorské reprezentace zatím bylo jen krátké, třeba právě i s kapitánem Tomášem Rosickým. "Jen jsme se krátce pozdravili ve dveřích. Každý kluk sní o tom zahrát si za reprezentaci a mně se to povede. Taky je dobré, že je tady dost kluků z Plzně, takže není problém se začlenit do kolektivu," pochvaluje si Darida.

Mladý záložník bojoval s Plzní do posledního kola o ligový titul a na jaře se mu dařilo, když naskočil do všech zápasů. "Beru to tak, že je to taková odměna za to povedené jaro. Ale je to celé dost rychlé, když jsem nastupoval v zimě do přípravy, tak by mě to ani nedopadlo," řekl Darida a dodal: "Bavil jsem se už i s trenérem Vrbou, ten mi gratuloval a také jsme se bavili, jak to budu mít s přípravou na novou sezonu, tím, že se mi zkrátila dovolená."