Pekhart si pochvaluje vydařenou sezonu a gratuluje Čechovi

Pekhart si pochvaluje vydařenou sezonu a gratuluje Čechovi

Český útočník Tomáš Pekhart zažil poměrně úspěšnou sezonu v německém Norimberku a na nedělním reprezentačním srazu byl v dobré náladě. Už se pomalu se svými kolegy těší na mistrovství Evropy, nenechal si však ujít ani sobotní finále Ligy mistrů a Petru Čechovi s Chelsea triumf přeje.

Do Norimberka zamířil Pekhart loni v létě a v klubu se mu dařilo. "Před sezonou jsme měli hlavní cíl udržet bundesligu, protože před sezonou odešlo hodně hráčů a přišla spousta nových. Ten cí jsme splnili už několik kol před koncem, takže můžeme být spokojení. Navíc jsme ještě vlastně skoro do posledního kola bojovali o umístění zaručující účast v Evropské lize. A co se týče mě osobně, tak můžu být s první sezonou v bundeslize také spokojený, protože kdyby mi někdo před ní řekl, že odehraju skoro všechno a dám devět gólů, tak bych to bral všema deseti. Vždycky to může být lepší, ale mám na co navazovat," hodnotil Pekhart.

Ten už také nemá problémy v Německu se domluvit. "Měl jsem základy už ze školy a teď už mluvím dobře, možná ze začátku to byl takový ten tradiční ostych, ale v Německu jsem spokojený. Tottenham ještě občas sleduju, ale určitě bych o návratu tam neuvažoval," vzpomněl Pekhart na předchozí zahraniční angažmá v anglickém Tottenhamu Hotspur.

Vytáhlý útočník sledoval na dálku také závěr české ligy, v níž oblékal dresy Slavie, Sparty a Jablonce. "Poslední kolo jsem neviděl, protože jsem byl na dovolené, ale díval jsem na online. Ale v průběhu soutěže jsem se na pár zápasů díval a myslím, že Liberec vyhrál titul zaslouženě," uvedl Pekhart.

V sobotu oslaví na reprezentačním soustředění v Rakousku třiadvacáté narozeniny a jeho myšlenky už pomalu směřují k vrcholu sezony, tedy evropskému šampionátu v Polsku a na Ukrajině. "My už jsme měli neoficiální sraz včera, měli jsme zátěžové testy, aby trenéři věděli, jak jsme na tom po fyzické stránce, protože někdo měl tu pauzu delší, někdo kratší. Ale všichni už se těšíme a prakticky všichni už jsme přeorientovaní na reprezentaci."

Klubové povinnosti si ještě v sobotu večer plnil ve finále Ligy mistrů reprezentační brankář Petr Čech, který v Mnichově dokázal s Chelsea udolat místní Bayern na penalty. "Já jsem ještě jel večer domů za rodinou, ale zápas jsem sledoval a všichni to Petrovi přejeme. Je to určitě velký úspěch jak pro něj, tak pro celý český fotbal, že zase někdo vyhrál Ligu mistrů. Myslím, že kdyby Chelsea Petra neměla, tak by asi nevyhrála. Ve finále chytil penaltu Robbenovi v prodloužení, pak ještě další v rozstřelu, ale i ty zápasy před tím chytal výborně, takže má na triumfu velkou zásluhu," prohlásil Pekhart.

Naopak počínání Bayernu v letošní sezoně sledoval pěkně zblízka. Mnichovský tým přišel o titul v bundeslize, kterou vyhrála Borussia Dortmund a stejný soupeř porazil Bayern také ve finále Německého poháru. Do třetice neuspěl bavorský klub právě v sobotu, navíc na vlastním stadionu. "Bayern mohl získat tři trofeje a nakonec nemá ani jednu, takže z jejich pohledu je to určitě neúspěšná sezona. Ještě jsem dneska neviděl na internetu německé weby, ale určitě se podívám, protože se na jejich adresu snesla určitě velká kritika. Chelsea to měla zase úplně obráceně. První polovinu sezony měla katastrofální, pak se začala zvedat a nakonec vyhrála Ligu mistrů," zamýšlel se útočník Norimberku.