Věřím, že budu během pár dnů v pořádku, říká Rosický

Věřím, že budu během pár dnů v pořádku, říká Rosický

Kapitán české reprezentace a záložník londýnského Arsenalu Tomáš Rosický přijel na nedělní sraz mužstva v hotelu Praha v Dejvicích před odjezdem na soustředění před EURO 2012 lehce zraněn, ale v dobré náladě. Věří, že bude v pořádku do několika dnů.

"Nemělo by to být nic vážného, tahá mě sval v lýtku, mám tam modřinu, podle vyšetření nemám nikde žádnou trhlinu. Týden jsem odpočíval a nic jsem nedělal. Věřím, že se to rychle zlepší," prohlásil Tomáš Rosický, jehož v pondělí čeká specializované vyšetření.

Zranění se mu jinak v této sezoně celkem vyhýbala. "Řekl bych, že to byla moje nejlepší sezona v Arsenalu. Jsem velmi spokojený s tím, že jsem se vrátil do základní sestavy, z téhle pozice jsem nadšený. Jako mužstvo jsme sice nic nevyhráli, ale skončili jsme na třetím místě tabulky. Přitom po čtvrtém kole jsme byli někde sedmnáctí, začátek se nám nepovedl. Ti důležití hráči jako Fábregas nebo Nasri odešli za pět minut dvanáct, ti noví přišli příliš pozdě, krátce před skončením přestupního termínu trenér koupil čtyři hráče. Druhá půlka sezony se nám povedla, porazili jsme skoro všechny. V Anglii je ta soutěž hrozně těžká, podívejte se, kde skončil Liverpool. Mužstva jako Tottenham a Newcastle se plynule zařadila mezi špičku, Chelsea skončila šestá," řekl reprezkentační záložník, který na jaře v Arsenalu prodloužil smlouvu.
Rosický však nezapomněl poznamenat, že si víc váží sezon 2001/02 a 2002/03. S Borussií vyhrál titul, zahrál si Ligu mistrů a Dortmund měl vynikající mužstvo.

"Petrovi Čechovi jsem moc přál to vítězství v Lize mistrů. Myslím, že jeho podíl na tom byl byl veliký, nejenom ve finále. Chytal výborně a zasloužil si to. Když vezmu ty dva zápasy s Barcelonou a finále, tak se Chelsea k vítězství probránila. Čekal jsem, že Bayernu bude hrát jako obvykle útočně a Chelsea to, co hrála proti Barceloně. Bohužel pro fotbal a bohudík pro fanoušky Chelsea se to vyplnilo,"
komentoval Tomáš Rosický.
Pominou-li jeho zdravotní problémy, tak pojede na své třetí mistrovství Evropy. Od roku 2000 nehrál jenom na EURO 2008 kvůli komplikovanému zranění podkolenní šlachy. "Mám-li říct, co očekávám od tohohle šampionátu, tak neřeknu nic nového. Očekávání jsou vždy stejná. Nejdřív postup ze skupiny," poznamenal Rosický.
"Pokud jde o soupeře, tak můžu říct hlavně to, že Poláci určitě nebudou mít slabinu na místě gólmana. Za nás chytá Wojciech Szczesny, takže ho sleduju zblízka. Je velmi mladý, je mu 22 let, ještě výkonnostně poroste. I náš druhý brankář Lukasz Fabianski je Polák. Nebezpečím číslo jedna bude útočník Robert Lewandowski z Dortmundu. Ten vypadá výborně. Dortmund pořád sleduji, velmi dobře tam hraje také Jakub Blaszczykowski. Jenom se podívejte, kde dneska Dortmund je," dodal Rosický, jenž barvy Borussie hájil pět let. Dortmund získal v posledních dvou sezonách německé mistrovské tituly. Lewandowski dal ve 34 zápasech 22 branek a byl nejlepším střelcem týmu.