Buď "Lvíčata", nebo Euro, říká další povolaný zástupce Plzně

Buď "Lvíčata", nebo Euro, říká další povolaný zástupce Plzně

Mladý plzeňský záložník Vladimír Darida se nečekaně objevil na nedělním srazu české reprezentace a pojede s týmem na soustředění před ME do Rakouska. Musel sice kvůli dodatečné pozvánce zrušit dovolenou v Londýně, ale taková šance se neodmítá.

"Trenér Bílek mi volal kvůli tom, že Tomáš Rosický má nějaké zdravotní problémy a neví se, jak na tom bude. Zatím to nevypadá na nic vážného, ale ze začátku se nezapojí do tréninku. A tak trenér potřebuje hráče do počtu, aby jich měl na tréninku dost. Tak mi řekl, že pojedu na soustředění a pak se uvidí, jak na tom bude tým zdravotně a podle toho se buď připojím k jednadvacítce, nebo pojedu na Euro," vysvětloval svou nečekanou přítomnost na reprezentačním srazu Darida.

Jednadvacetiletý fotbalista už měl po sezoně na tyto dny jiné plány. "Chtěli jsme s přítelkyní odcestovat do Londýna za mojí sestrou, takže to jsem musel odložit. Ale v takovémhle případě jsem to zrušil rád. Přítelkyně byla také za mě ráda, jen jsem jí trochu narušil plány, protože v úterý maturuje a já jí tam měl podpořit," uvedl Darida.

Plzeňský fotbalista byl z nominace nadšený, ale ví, že nakonec na šampionát jet nemusí a čekaly by ho kvalifikační zápasy s jednadvacítkou. "Uvidíme, jak to dopadne, beru to tak padesát na padesát, ale já jsem ještě mladý a kdyby se to nepovedlo, tak věřím, že šance ještě bude."

Setkání s ostřílenými borci ze seniorské reprezentace zatím bylo jen krátké, třeba právě i s kapitánem Tomášem Rosickým. "Jen jsme se krátce pozdravili ve dveřích. Každý kluk sní o tom zahrát si za reprezentaci a mně se to povede. Taky je dobré, že je tady dost kluků z Plzně, takže není problém se začlenit do kolektivu," pochvaluje si Darida.

Mladý záložník bojoval s Plzní do posledního kola o ligový titul a na jaře se mu dařilo, když naskočil do všech zápasů. "Beru to tak, že je to taková odměna za to povedené jaro. Ale je to celé dost rychlé, když jsem nastupoval v zimě do přípravy, tak by mě to ani nedopadlo," řekl Darida a dodal: "Bavil jsem se už i s trenérem Vrbou, ten mi gratuloval a také jsme se bavili, jak to budu mít s přípravou na novou sezonu, tím, že se mi zkrátila dovolená."