Motivaci stále máme, chceme skončit druzí, říká Martin Svědík

atímco čeští hokejisté během sobotního podvečera hráli neúspěšně semifinále MS, fotbalisté FK Pardubice v tu samou dobu koncertovali v Hlavicích v dalším utkání ČFL. Výhra 0:5, ale stejně tak předvedený výkon, potěšila trenéra Martina Svědíka.

Hodnocení zápasu v Hlavicích bude zřejmě pozitivní…
Už vstupem do utkání jsme ukázali, že jsme si přijeli pro tři body a šli jsme si za tímto cílem. V prvním poločasu to byl výborný výkon, domácí jsme k ničemu nepustili, zaslouženě jsme dali čtyři branky a to jsme ještě neproměnili celou řadu dalších příležitostí. Ve druhém poločasu jsme trochu polevili, ale to se vzhledem k vývoji utkání stává. Jsem rád, že jsme ukázali, jak je i na hřišti menších rozměrů, jaké v Hlavici mají, možné hrát kombinační fotbal. Získali jsme třetí výhru v řadě a já jsem s dnešním výkonem spokojený.

V základní sestavě se po delší pauze objevil Dittrich, jak jste s ním byl po spokojený?
Nasazení Dittricha minulý týden do druhého poločasu proti Varům byl záměr, chtěli jsme ho postupně vrátit zpátky do týmu, a tak mohl v Hlavicích nastoupil od začátku. Jarda předvedl ve spolupráci s Davidem Petrusem v prvním poločasu výborný výkon. Bylo tam napadání, vybojovali spoustu míčů, oba dali gól. Druhá půle už byla trochu jiná, ale za tu první si oba dva zaslouží velkou pochvalu.

Do útoku se dostal díky tomu, že jste na lavičce nechal sedět Brychtu…
Martin Brychta teď nemá ideální formu. Byl jsem zklamaný z jeho výkonu proti Karlovým Varům a musí si uvědomit, že kdo na hřišti nebude pracovat, ten nebude hrát.

Ve druhém poločasu jste střídal Tomáše Proroka, byl to taktický záměr?
Nebyl, ke střídání nás donutily Tomášovy zdravotní problémy.

V Hlavicích se opět potvrdilo, že tým se vrací k dobrým výkonům z úvodu jara...
Máme za sebou období, kdy na nás přišly slabé chvíle, bohužel v čase, kdy šlo o všechno. Poté jsme obměnili sestavu, už v Plzni jsme hráli dobře a mohli vyhrát, kdybychom dávali šance. Podobně také v Králově Dvoře... Ale probralo nás vítězství na Vltavínu, začalo nám to tam padat a vrátilo se sebevědomí. Výrazně nám pomohla zvýšená agresivita v zápasech jak doma, tak i venku, přidali jsme k tomu zjednodušení hry na půdě soupeřů. To jsou faktory, který nám hodně pomohly, stejně jako týmové pojetí hry a zodpovědný přístup hráčů.

V minulých dnech museli i naši hráči číst o chrudimských postupových oslavách. Nemáte teď problém motivovat hráče k dalším zápasům?
O postupu Chrudimi se rozhodlo už v zápase u nás, teď už nemá cenu se k tomu vracet, navíc jsme si postup neprohráli na jaře. Rozhodovalo se o něm už v podzimních zápasech, kdy se nastřádala naše dvanáctibodová ztráta. Tím bylo dané, že na jaře musíme všechno vyhrávat, ale domácí prohrou s Chrudimí se to zadrhlo. Teď nemá cenu to pitvat, my před sebou máme motivaci uhájit druhé místo a to je teď náš hlavní cíl. S ním chodíme do každého zápasu.