Slavia už zná složení realizačního týmu a hlásí posilu č. 2

Hráče pražské Slavie povede v nové sezoně trenér Petr Rada, jeho asistenty budou Martinové Poustka a Vaniak, jenž je také trenérem brankařů. Třiapadesátiletý Rada ve středu potvrdil i dohodu se slovenským stoperem Martinem Dobrotkou, který přichází ze Slovanu Bratislava.

Slavia už zná složení realizačního týmu a hlásí posilu č. 2
Dobrotka již s koučem Radou mluvil a v nejbližších dnech podepíše v Edenu zatím blíže nespecifikovanou smlouvu. "Co se týče Slavie, vše je na jednání klubů. Já jsem s trenérem Radou mluvil a smlouva ve Slovanu mi končí ve 30. června," sdělil Dobrotka před několika dny agentuře SITA.

Slovenský stoper nedohrál jarní poloviny sezony, od března léčil únavovou zlomeninu nohy. "Už jsem ale stoprocentně v pořádku a mohu naplno trénovat," doplnil Dobrotka, který v uplynulém ročníku patřil až do svého zranění k nejlepším hráčům Slovanu Bratislava. Po navrátilci Karolu Kiselovi se Dobrotka stane druhou letní posilou "sešívaných".

Vršovický tým již zná také kompletní složení realizačního týmu. Podle očekávání se asistenty kouče Petra Rady stali Martinové Poustka a Vaniak, ten je zároveň trenérem brankařů. Ve Slavii tak končí Petr Vrabec a po odchodu Jana Netschera k reprezentaci ČR dochází ke změně na postu kondičního trenéra, kterým se stal Jan Budějský.

"Petru Vrabcovi i Janu Netscherovi děkujeme za práci, kterou pro Slavii řadu let odváděli. Oba byli u největších momentů našeho klubu v jeho novodobé historii, a to postupu do Ligy mistrů a dvou titulů. V osobním i profesním životě jim přejeme co nejvíce úspěchů," uvedla pro oficiální stránky Slavie ředitelka komunikace Soňa Nouzáková.