Collina přiznal, že Ukrajina byla poškozena

Šéf komise rozhodčích UEFA Pierluigi Collina potvrdil chybu maďarského sudího Viktora Kassaia, který měl uznat Ukrajině v úterním zápase skupiny D gól na 1:1 do sítě Anglie. Rozhodčí však byl mylně přesvědčen, že střelu Marka Device vykopával John Terry ještě před brankovou čárou.

Collina přiznal, že Ukrajina byla poškozena
Ránu ukrajinského záložníka Device ze 62. minuty nejprve zblokoval brankář Joe Hart a následný "padající list" vykopl z hranice brankové čáry anglický stoper John Terry. Podle brankového rozhodčího míč nepřešel celým objemem čáru, ale zpomalený záběr kamer na stadionu v Doněcku ukázal, že tato sporná situace měla být posouzena jako regulérní gól. S tím souhlasí i Collina. "Míč přešel brankovou čáru. Bylo to nešťastné rozhodnutí," citoval server goal.com Collinu.

Ukrajinci potřebovali na postup do čtvrtfinále ME 2012 nad Angličany zvítězit. Pokud by brankový rozhodčí hlavnímu Kassaiovi oznámil správný verdikt, mohli Ukrajinci za nerozhodného stavu do konce utkání bojovat o postup. Z iniciativy prezidenta UEFA Michela Platiniho schválila technická komise této organizace zařazování brankových rozhodčích na velkých akcích. Posuzování sporných situací prostřednictvím moderních technologií, které se využívají i v jiných kolektivních sportech, se se souhlasem nejvyšších představitelů UEFA ale nesetkalo. Zmíněné chyby by ale mohly vést ke změnám názorů šéfů FIFA a UEFA.