Slávistický záložník Prošek má za sebou operaci srdce

Slávistický záložník Prošek má za sebou operaci srdce

Mladý záložník Václav Prošek ze Slavie Praha je po úspěšné operaci srdce, kterou podstoupil v pátek.

"Operace sice trvala déle než by měla, ale dopadla dobře. Tak, jak lékaři doufali," uvedl devatenáctiletý Prošek, který je už v domácím ošetřování. "Následující dny budu mít klidový režim. Asi dva týdny bych měl omezit chůzi, protože mi zákrok dělali přes tříslo, a to se musí zahojit. A dalších osm týdnů budu brát léky na ředění krve," prozradil slávistický talent.

Po necelých dvou měsících od operace by už mohl začít běhat. "Ještě ne na maximální zátěž, to až za několik měsíců. Snad v listopadu nebo v prosinci," věří Prošek, kterému lékaři odhalili vrozenou vadu. Jeho problémy se projevovaly lehkým záchvatem. Mladý fotbalista nemohl najednou běhat, točila se mu hlava a rychle se rozbušilo jeho srdce.

Prošek přišel do Slavie jako třináctiletý z žákovského týmu v Lužné u Rakovníka. Nastupoval v mládežnických reprezentačních výběrech. Na soupisce prvoligového týmu Slavie se objevil poprvé vloni v dubnu při derby se Spartou. Na kontě má sedm prvoligových startů, na premiérovou trefu v nejvyšší soutěži stále čeká.