Karviná podepsala Bestu a má i posily z Baníku či Boleslavi

Karviná podepsala Bestu a má i posily z Baníku či Boleslavi

Útočník Aleš Besta bude hrát v nové sezoně za druholigovou Karvinou, která kromě něj představila i další posily.

Nový karvinský kouč Pavel Malura buduje tým pro nadcházející druholigový ročník, v němž by měl patřit mezi největší favority. Ke splnění této role mají pomoci noví hráči. Z Baníku Ostrava přišla dvojice Richard Vaněk a Ondřej Cverna, který se v kabině setkal se svým bratrancem Václavem.

Mladá Boleslav uvolnila do Karviné na hostování odchovance ostravského Baníku Petra Wojnara. Kromě něj přišli také Aleš Besta, Richard Vaclík, David Mikula a Jakub Hottek. "Při skladbě týmu jsme dbali na charakterové vlastnosti hráčů a fakt, že některé kluky známe. To považuji za výhodu," prohlásil Malura.

Nejzvučnější posilou by měl být útočník Besta. Ten strávil jaro ve Zlíně, ale jeho celek nepostoupil do Gambrinus ligy a podle smlouvy mohl hráč odejít. Besta má na svém kontě v barvách ostravského Baníku, Brna a Slavie Praha dohromady 101 prvoligových zápasů a 16 vstřelených branek. Působil také v Žilině, Púchově a polském Górniku Zabrze.

První herní zkoušku absolvují svěřenci trenéra Malury v úterý, kdy je čeká duel s účastníkem druhé nejvyšší slovenské fotbalové soutěže MFK Dubnica.