Kalouda skončil v CSKA a těší se na angažmá v Dukle

Luboš Kalouda po čtyřech sezónách definitivně opouští ruský celek CSKA Moskva a jako volný hráč míří zpět do rovné vlasti, kde by měl podepsat smlouvu s pražskou Duklou, se kterou již od dubna trénuje.

Kalouda skončil v CSKA a těší se na angažmá v Dukle
Kalouda jako jedenadvacetiletý talentovaný záložník přestoupil do CSKA před čtyřmi lety z Brna po vydařeném mistrovství světa do dvaceti let, odkud má stříbrnou medaili, ale nikdy se i vinou zdravotních problémů výrazněji neprosadil. Celkově v dresu ruského celku odehrál pouhých pět zápasů.

Poté si vyzkoušel hostování v pražské Spartě, Volgaru a Oleksandrii. "Kontrakt měl Luboš původně až do 31. prosince 2013, ale nakonec jsme se dohodli, že smlouvu ukončíme dříve. Na 99 % je nyní jisté, že podepíše v Dukle, kde by měl působit následující tři roky," řekl Kaloudův agent Jiří Müller.

Dukla v sobotním duelu ve Zbuzanech porazila druholigovou Čáslav 5:3 a půl hodiny odehrál právě Kalouda.

FK Dukla Praha - FK Čáslav 5:3 (3:3)
Branky: 64. a 85. Malý, 28. Jíra, 30. Hell, 44. Pázler z pen. - 8. Ujec z pen., 15. Synek, 34. Hozda. Rozhodčí: Černý. Diváci: 200.
Sestava Dukly: Šebek (46. Kučera) - Radoš (46. Pospíšil), Štětina, Hell, Svatonský (46. Radoš) - Marič (60. Malý), Ismail (60. Kalouda), Tenkl - Jíra (46. Sklenář), Chigou (46. Marek, 69. Jíra), Pázler (46. Engelmann). Trenér: Luboš Kozel.