Cíl mistrovského Liberce? Vyprodat stadion více než dvakrát

Cíl mistrovského Liberce? Vyprodat stadion více než dvakrát

Českého mistra Slovan Liberec čeká už v úterý ostrý vstup do nové sezony, když na stadionu U Nisy hostí ve 2. předkole Ligy mistrů kazašský Šachťor Karaganda. I v nadcházejícím ročníku chce severočeský tým bavit své fanoušky atraktivním fotbalem...

"Naším hlavním letním cílem bylo maximálně udržet kádr, což se podařilo. Jen Gebre Selassie měl nabídku a ta byla všestranně výhodná, takže odešel," uvedl ředitel Slovanu Libor Kleibl. Na severu Čech se v letní přestávce hlásilo několik zahraničních hráčů. Někteří v Liberci zůstali, jiní na testech neuspěli. "Z domácí ligy nebylo téměř s kým jednat. Upnuli jsme se cestou, kterou jsme se upnuli. To je dobře, alespoň tu zvýšíme konkurenci," dodal Kleibl.

Liberecký kádr prošel přes léto poměrně velkou obměnou. Vedení českého mistra udrželo opory Nezmara, Štajnera a Breznaníka, do Brém ale odešel reprezentační bek Gebre Selassie. Kouč Jaroslav Šilhavý naopak do Liberce přivedl sedm nových posil - obránce Ljulku z Ukrajiny, beka Kušníra, Slováka Tótha, záložníky Butenina a Morozenka rovněž z Ukrajiny, Brazilce Maicona Souzu a konžského útočníka Delargeho. Smlouva skončila Rilkemu a Liškovi, obránce Polák si hledá angažmá.

"Post pravého beka byl asi nejpalčivější, ale Ondra Kušnír je hodně podobný hráč, jako Theo a do našeho stylu zapadá. Co se týká dalších kluků - Tóth je hotový hráč, Delarge zase rychlostní typ, reprezentant Konga. Zbytek jsou mladí a talentovaní hráči, je to taková budoucnost Slovanu," řekl trenér Jaroslav Šilhavý.

Letní příprava sice proběhla podle připraveného harmonogramu, ale Šilhavý není na začátku sezony zcela spokojený. "Po celou dobu nás provázely nepříjemnosti - zranění, nemoci, koňary a tak. Přesto věřím, že vstup zvládneme a přes Karagandu postoupíme," doufá liberecký kouč.

Liberec v úterním utkání určitě nenasadí záložníka Breznaníka, který si odpykává disciplinární trest ještě ze svého působení ve Slovanu Bratislava. Mimo hru je také zraněný útočník Rabušic. Šilhavý sháněl o kazašském soupeři maximální množství informací a přestože je Slovan papírovým favoritem, jeho trenér zůstává obezřetný.

"Je to start na ostro, co jsme sehnali informace, tak nás nečeká nic jednoduchého. Šachťor tam má hodně reprezentantů z Běloruska, Litvy nebo Kazachstánu. Mají nebezpečné standardní situace, hodně silových fotbalistů. Nezříkáme se role favorita, ale dneska už není slabších soupeřů. My chceme využít domácího prostředí, chceme zvítězit a pokud možno neinkasovat," uvedl Šilhavý.

Vedení Slovanu Liberec ani pro letošní sezonu nestanovilo konkrétní cíle. "Chceme se pokusit hrát znovu o nejvyšší příčky. Atraktivní hra přináší dobré výsledky a letos chceme mít vyprodaný stadion více než dvakrát," vyhlásil ředitel Slovanu Libor Kleibl. Fanoušci si však od nové sezony připlatí za ceny vstupenek - kvůli zvýšení DPH podraží lístky o deset korun - nově se ceny pohybují od 60 do 120 korun.