Pivarník: Ideální sestava by měla být z 80% jasná. A co útok?

Trenér olomouckého týmu Roman Pivarník už má takřka jasno o sestavě svého celku pro nejvyšší soutěž, myslí na ligové boje i páteční bitvu o český Superpohár v Liberci.

Pivarník: Ideální sestava by měla být z 80% jasná. A co útok?
Žádný přípravný zápas už Sigmu nečeká, její trenér má v hlavě páteční Superpohár v Liberci.

"Samozřejmě to bereme vážně, jako pohárový zápas. Mužstvo se chystá na ligu, ale chceme se dobře připravit na Superpohár a tohle utkání zvládnout. Liberec ladil na dřívější termín, začíná důležitým zápasem už v úterý. My to máme nasměrované na ligu, ale budeme se snažit Superpohár zvládnout," konstatoval Pivarník, jenž věří, že Hanáci budou na nejvyšší soutěž po herním soustředění v Rakousku dobře připraveni.

"Podmínky, které jsme tam měli, byly perfektní. Velmi dobrá regenerace, velmi dobrá strava. Narazili jsme na tři velmi kvalitní soupeře. Znovu jsme dokázali zátěž rozdělit mezi všechny hráče, takže každý si zahrál proti těžkému soupeři," pochvaloval si Pivarník.

Nedlouho před startem sezony má trenér Hanáků vcelku jasno o základní jedenáctce. "Ideální sestava by měla být z osmdesáti procent jasná. Pak jde o útočníky, kde bude docházet k určité rotaci hráčů, což by nám mělo pomáhat, protože pokaždé půjdou do hry kvalitní hráči. Ale pokud si to sedne a budou výsledky, tak bych nechtěl, aby se se sestavou nějak zvlášť hýbalo," poznamenal Pivarník.

Ten se nebojí velké konkurence v útočné řadě svého týmu. Je mu jasné, že sedět někdy budou i kvalitní fotbalisté.

"Určitě by v jiných klubech hráli. Ale myslím, že každé kvalitní mužstvo má širší kádr. Prioritou těchto hráčů by mělo být to, aby se prosadili v Sigmě Olomouc, aby se třeba potom prosadili ještě v lepších mužstvech. Musí to akceptovat, musí se přes to snažit dostat. Uvidíme, jak se nám podaří s tím popasovat."