Jablonec nestačil na Wislu, Žižkov si vyšlápl na Teplice

[tag]STŘEDEČNÍ PŘÍPRAVY[/tag] Viktoria Žižkov zřejmě vstoupí do druhé ligy jako jeden z favoritů na okamžitý návrat o soutěž výše. Ve středu si svěřenci trenéra Nádvorníka poradili s ligovými Teplicemi a připsali si výhru 3:1.

Volno pro tento zápas dostali tepličtí Štěpán Vachoušek, Aidin Mahmutovič a Admir Ljevakovič a v sestavě citelně chyběli. V neděli odehraje výběr kouče Přerosta generálka na ligovou soutěž s Roudnicí nad Labem.

Teplice - Viktoria Žižkov 1:3 (0:2)
Branky: 18. Surynek, 41. Kalod, 86. Roubal

Žižkov: Pernický - Šťastný, Ricka, Besta (46. Kiidron), Čermák - Kotyza, Hílek (52. Sloboda), Sedláček (60. Opluštil), Mareš (46. Slodowy) - Kalod (75. Roubal), Surynek (80. Hejný)

Teplice: Slavík - Vondrášek (46. Chovanec), Lukáš (46. Rosa), Jablonský, Ježdík - Krátký (46. Jursa), Matula, Čajič, Veverka (62. Moulis) - Jindráček, Melunovič. Trenér: Lukáš Přerost.

Zbrojovka Brno přehrála Kaposvár jasně 3:0

Ve druhém utkání během soustředění v Rakousku vyhráli ve středu fotbalisté Zbrojovky Brno nad maďarským Kaposvárem 3:0.

Proti desátému celku loňského ročníku první maďarské ligy nasadil trenér Čuhel všechny fotbalisty, kteří nedostali šanci v úterním duelu se Sarajevem. A ti od začátku zápasu svého soupeře přehrávali.

"Byl to možná zatím náš nejlepší výkon v přípravě. Kluky musím pochválit za velké nasazení a i po fotbalové stránce to bylo velice dobré. Hráli hlavně kluci, kteří si měli svým výkonem říct o místo v sestavě a musím uznat, že někteří nám pořádně zamotali hlavu. Ale to je samozřejmě jenom dobře," pochvaloval si asistent trenéra Čuhela Petr Maléř.

FC Zbrojovka Brno - Kaposvári Rákoczi FC 3:0 (2:0)
Branky: 5. Šoljič, 39. Halaška, 61. Glaser.

Sestava Brna: Petr - Hyčka, Král, P. Buchta, Michna - Glaser, Fall, Šoljič, Vávra (65. Křeček) - Halaška, Nekuda. Trenér Petr Čuhel.

Jablonec nestačili na Wislu Krakow

Hráči severočeského Jablonce prohráli ve středu na závěr rakouského soustředění s Wislou Krakow 1:2.
Polský tým vedl v utkání už o dvě branky, obě vstřelil těsně před a po poločasové přestávce. Do vedení dostal Poláky ve 42. minutě Wilk a hned dvě minuty po změně stran přidal druhý přesný zásah Sikorski. Wisla poslala do každého z poločasů jinou jedenáctku, jablonecký trenér střídal až v poslední půlhodině zápasu. Snížit na konečných 1:2 se Jablonci povedlo v 58. minutě zásluhou letního navrátilce Tomáše Čížka.

Baumit se nyní vrací zpět do Čech a poslední herní prověrku před startem nejvyšší soutěže absolvuje v neděli 22. července od 17:30 hodin na Střelnici proti druholigovému Varnsdorfu.

FK Baumit Jablonec - Wisla Krakow 1:2 (0:1)
Branky: 60. Čížek - 41. Wilk, 47. Sikorski.

Sestava Jablonce: Valeš - Novák, Štochl (80. Kysela), Eliáš, Čížek - Jablonský (70. Haurdič), Piták (70. Valenta), Loučka (70. Vaněk), Kopic (60. Zoubele) - Kovařík (60. Vukadinovič), Lafata (60. Třešňák). Trenér: Václav Kotal.

Hradec byl efektivnější než Chrudim

Mužstvo Hradce Králové vyhrálo v předposledním přípravném utkání před startem ligové sezony ve středu nad třetiligovou Chrudimí 2:0.

Celé utkání odehrál Petr Kaspřák, který byl v FC Hradec Králové na zkoušce. Po utkání se obě strany domluvili na nepokračování spolupráce.

MFK Chrudim - FC Hradec Králové 0:2 (0:1)
Branky: 9. Voltr, 66. Zelený.

Sestava Hradce: Lindr (46. Koubek) - Pávek (46. Holeš), Fukal (60. Hochmeister), Kaspřák, Poděbradský - Harba (60. Zelený), Strnad (46. Štěpán), Klapka (60. Janoušek), Schwarz (60. Šisler) - Uškovič (60. Mrázek), Voltr (46. Dvořák). Trenér: Jiří Plíšek.

Sestava MFK Chrudim: Mrázek - Štěpánek, Linhart (65. Drahoš), Radouš, Adámek (73.Valda) - Jarosz (57. Langr), Kesner, Vladyka (83.Vodrážka), Vodrážka (75. Mastík), Dostálek (80. Vávra) - Holub (66. Kopecký)

Dukla udolala bulharský Botev Plovdiv

Hráči Dukly Praha vyhráli na soustředění v Rakousku ve středečním přípravném utkání nad bulharským celkem Botev Plovdiv 1:0. Jediný gól zápasu dal v 61. minutě Jan Svatonský.

Dukla Praha - Botev Plovdiv 1:0 (0:0)
Branky: 61. Svatonský.