Brazilci uklidňují svět, přípravy na MS se prý stihnou

I když přípravy na mistrovství světa v roce 2014 nabírají zpoždění, hostitelská země Brazílie zůstává navenek ledově klidná. Žádné výrazné kompliakce prý nehrozí.

Brazilci uklidňují svět, přípravy na MS se prý stihnou
"Jsem velký optimista. Vše je pod kontrolou a jsem si jistý, že uspořádáme fantastický šampionát," řekl výkonný ředitel organizačního výboru Ricardo Trade a přiblížil tempo příprav: "Sledujeme postup prací 24 hodin denně. Mohu vás ujistit, že stadiony budou hotové včas."

Jihoamerická země je už delší dobu pod drobnohledem Mezinárodní fotbalové federace (FIFA), mezi oběma stranami to nejednou zajiskřilo. Naposledy v květnu, když vyšla oficiální zpráva uvádějící, že 40 procent projektů souvisejících s MS se ještě ani nezačalo realizovat.

"Teď máme jiné priority. Kontrolujeme práce na stadionech. Otázka už nezní, zda stadiony budou hotové podle plánu, momentálně řešíme spíš věci, jako je doprava na stadiony, kde budou ubytováni funkcionáři, novináři a podobně," uvedl Trade a vyzdvihl zejména silnější účast federální vlády na řešení problémů: "Vláda s námi nyní úzce spolupracuje, což je rozhodující zejména při financování projektů. Naše každodenní komunikace se rapidně zlepšila."