Kapitánská páska nadpřirozené schopnosti nemá, ví Chramosta

První mistrovský zápas s kapitánskou páskou oslavil útočník Mladé Boleslavi Jan Chramosta vítězstvím. Ačkoliv žádnou ze šancí ke vstřelení branky nevyužil, jeho tým porazil islandské mužstvo Thór Akureyri 3:0 a výrazně se přiblížil k postupu do třetího předkola Evropské ligy.

Kapitánská páska nadpřirozené schopnosti nemá, ví Chramosta
Chramostu zvolila za kapitána během letní přestávky prakticky jednohlasně celá kabina. "Měl jsem už nějaké náznaky během prvních přípravných zápasů, ale to nemění nic na tom, že mě téměř jednohlasné rozhodnutí kluků příjemně překvapilo. Je to pro mě samozřejmě závazek. Musím podávat stabilní a dobré výkony. Páska ale nemá nadpřirozené schopnosti, takže na sobě budu muset pořád velmi tvrdě pracovat. Žádné gólové nohy mi to určitě nedá," s pokorou hodnotí skutečnost, že byl zvolen šéfem mladoboleslavské kabiny.

Mládežnický reprezentant nastoupil v útoku s vysokým Lukášem Magerou. Spolupráci s ním označil za nesmírně přínosnou. "S Lukášem se mi hraje dobře. Takového útočníka si vedle sebe určitě dokážu představit. Vyhrává souboje, prodlužuje balony na mě a myslím si, že s každým dalším zápase bude naše hra vypadat ještě lépe. Co se týče utkání, vyhráli jsme zaslouženě a hlavně jsme neinkasovali. Akorát mě mrzí, že jsem nedal žádný gól. Šancí jsem na to měl dost," sypal si poté popel na hlavu.