Sigma chce míchat kartami na špici, Pivarník cíle respektuje

Sigma chce míchat kartami na špici, Pivarník cíle respektuje

Sigma Olomouc je po převzetí Superpoháru namlsaná a pokud jde o ambice do nové sezóny, nechce se držet při zemi. Slova o místech zaručující pohárové umístění může moravský klub začít naplňovat již o víkendu na půdě Dynama České Budějovice...

Sigmu úspěch v Liberci evidentně navnadil: "Nebudeme se schovávat za nějaké alibi, otevřeně říkáme, že chceme bojovat o poháry. To znamená, že chceme být do třetího, maximálně do čtvrtého místa, pokud bude i toto zaručovat pohár. Jednoznačný cíl do nové sezony je boj o poháry,“ uvedl předseda představenstva Josef Lébr na oficiálních stránkách klubu.

Dle funkcionáře je mužstvo ještě silnější než loni: "Dělali jsme všechno pro to, abychom neoslabili. Do týmu se vrátili dva hráči po zranění, Jakub Petr a Tomáš Hořava, z hostování se vrátil Michal Hubník. To znamená, že kádr je silnější, je v něm větší konkurence. Povedlo se nám posílit tím, že jsme získali brankáře Zlámala na přestup, to jen dokresluje to, že boj o nejvyšší příčky myslíme vážně. K novým hráčům, kteří budou posilami, ještě patří Golban a Doležal. I když se to tak nejeví, tak jsme proti loňsku posílili o pět velmi kvalitních hráčů,“ dodal.

Lébl nikterak nekáral ani zmíněného brankáře Zdeňka Zlámala za jeho slova o tom, že by mohla jít Sigma klidně za titulem. Přehršel sebevědomí podle něj na škodu není: "Je dobře, že hráči mají tak vysoké sebevědomí. Na druhou stranu hrana mezi úspěchem a neúspěchem je velmi tenká. Takže říct, že budeme mistry, to by bylo troufalé, ale budeme o to bojovat, to je na místě. Samozřejmě chceme být mistrem, ale to je také už o kusu sportovního štěstí, ne jenom o kvalitě. Chceme bojovat o poháry, to, co řekl Zdeněk Zlámal, je výrazem toho, že hráči mají důvěru ve svoje síly. Ale bude rozhodovat spousta věcí, sportovní štěstí, zdravotní stav, to, jak konkurence posílí nebo oslabí, to je všechno ve hře a bude to ve hře v průběhu celé sezony,"

Podle Lébla bude mít hanácký celek minimálně pět těžkých konkurentů: "Vnímáme sílu Sparty, Plzně, Liberce, Mladé Boleslavi, Slavia měla dobré výsledky v přípravě. Je hodně týmů, které můžou mít to sportovní štěstí a vyšvihnout se k tomu úspěchu,“ dodal.

A jak vidí slova svého kolegy exjihlavský kouč Roman Pivarník, jenž už s "Modrou lavinou" ovládl páteční finále Superepoháru? "Nám nezbývá nic jiného, než ty cíle respektovat a budeme se to snažit splnit. I když víme, že jedna věc je boj o titul, o který může hrát čtyři pět mančaftů, o poháry je schopných hrát v české lize sedm osm týmů. Ale pokusíme se o to, ty plány zkusíme plnit. Uvidíme, jak se to vyvine, ale chceme do toho šlapat hned od prvního kola. Uvidíme, jak to půjde, jak se nám budou vyhýbat zranění, protože to s tím také souvisí,“ zakončil na webu olomoucké Sigmy hlavní trenér Pivarník.