Mladá Boleslav přišla na pár měsíců o nového kapitána

Mladá Boleslav přišla na pár měsíců o nového kapitána

Mladá Boleslav dostala pár dní před startem nového ligového ročníku velkou ránu. Přišla totiž o čerstvě zvoleného kapitána Jana Chramostu, jehož čeká operace křížového vazu levého kolene, po níž bude výběru trenéra Koubka chybět několik měsíců a je možné, že už si na podzim nezahraje.

Boleslav mrzí ztráta klíčového útočníka i vzhledem k Evropské lize, v níž má nakročeno do třetího předkola.

"Honza si při nedělním tréninku přivodil podvrknutí kolene. Toto zranění se nakonec ukázalo komplikovanější, než se zdálo. Hráč se v úterý dopoledne podrobil vyšetření magnetické rezonance v nemocnici Na Františku u klubového lékaře MUDr. Miroslava Sinkuleho. Vyšetření prokázalo přetržený přední křížový vaz. V pátek nebo v pondělí se Honza podrobí operaci a jeho rekonvalescence se odhaduje na několik měsíců," uvedl manažer komunikace mladoboleslavského klubu Jiří Koros na stránkách fkmb.cz.

Jednadvacetiletého hráče, jenž si za poslední tři sezóny připsal 23 ligových branek, potkalo dlouhodobé zranění jen pár týdnů poté, co o jeho využití začal uvažovat reprezentační kouč Michal Bílek.

"Vzhledem k nabitému programu našeho týmu, je to pro nás ztráta. Honza byl ve výborné formě a očekávali jsme jeho vytížení a přínos mužstvu v Gambrinus lize, evropských pohárech a poháru České pošty. Jeho zranění a následná rekonvalescence jistě oddálí jeho možné působení v české reprezentaci," doplnil sportovní ředitel Mladé Boleslavi Ladislav Minář.