Jihlavu těsně před startem posiluje explzeňský stoper Rada

Jihlavu těsně před startem posiluje explzeňský stoper Rada

Novou posilou nováčka první ligy Vysočina Jihlava se stal stoper či defenzivní záložník Tomáš Rada. Zkušený zadák bude na Vysočině rok hostovat z tureckého Sivassporu.

Už před dotaženým transferem Tomáše Rady získal nováček soutěže levého krajního obránce Tomáše Josla. Ten už během letní přípravy nastoupil do pěti duelů a uvedl se též jednou brankou.

„Oba fotbalisté mají předpoklady, aby se v našem prvoligovém kádru uplatnili. Velká očekávání vkládáme zejména do Rady, s nímž počítáme zejména na post defenzivního záložníka. V současnosti se ještě připravuje individuálně a k našemu týmu se naplno připojí v nejbližších dnech," uvedl sportovní manažer FC Vysočina Josef Jinoch.

Devětadvacetiletý Rada začínal s fotbalem ve Spartě a následně prošel mládežnickými reprezentačními výběry a v kategorii šestnáctiletých se dokonce stal vicemistrem Evropy. Do prvního týmu Sparty se však nikdy nedostal. V létě 2005 přestoupil do Plzně, kde se stal stabilním členem základní sestavy, přičemž nejčastěji nastupoval na postu defenzivního záložníka. Na podzim 2010 nemalou měrou přispěl k postavení Viktorie v čele tabulky Gambrinus ligy.

V lednu 2011 přestoupil do tureckého Sivassporu. Na jaře 2011 pravidelně nastupoval v základní sestavě, ovšem v první polovině letošního roku v turecké Süper Lig do zápasů zasáhl spíše jako střídající hráč.

V Jihlavě by se chtěl vrátit do pravidelného zápasového rytmu a formy v Gambrinus lize. V nejvyšší turecké lize dosud nastoupil do 23 zápasů, v plzeňském dresu dvakrát hrál v kvalifikaci Evropské ligy a v Gambrinus lize má na svém kontě 138 zápasů a 5 vstřelených branek.

[img id="38809"]