Poučená Příbram představila dvojici posil - Střihavku a Kalivodu

Příbrami se povedlo pár dní před startem nového ročníku přivést dvě posily. Středočeský celek podepsal dvouletou smlouvu se záložníkem Davidem Kalivodou i útočníkem Davidem Střihavkou.

Poučená Příbram představila dvojici posil - Střihavku a Kalivodu
Jak uvádí web příbramského celku, přestup obou zkušených fotbalistů je již s oběma hráči a jejich předchozími kluby dohodnut. David Kalivoda i David Střihavka budou mít od 1.FK dvouletou smlouvu.

Příbram se v uplynulém ročníku umístila na deváté příčce a v nadcházející sezóně by ráda vystoupala výše. Dopomoci by jí k tomu měla i dvojice nových tváří.

"Bez diskuze jsou to oba velmi zkušení hráči, kteří nám pomohou. Nechceme, aby se nám stalo, to co v předchozí sezóně, kdy jsme při úzkém kádru dohrávali s dorostenci na lavičce. V jejich případě navíc čekáme kvalitu. Chceme hrát v tabulce vysoko, náš cíl je lepší výsledek, než který jsme dosáhli letos, kdy jsme s málo zkušeným kádrem nedohráli ligovou soutěž ideálně," prohlásil prezident klubu Jaroslav Starka.

David Kalivoda (29) naposledy působil ve Viktorii Žižkov, kde hostoval z Teplic. Největší část své kariéry strávil v pražské Slavii. David Střihavka (30) naposledy patřil Baníku, ale prošel Plzní, Slavií i Spartou. V průběhu hráčské kariéry si ale zkusil i anglický fotbal v Norwichi.