Viktoria rozhodla již v úvodu a k postupu dokráčela pohodlně

Viktoria Plzeň vyhrála ve čtvrteční odvetě 2. předkola Evropské ligy po brankách Ďuriše s Daridou doma nad gruzínským Metalurgem Rustavi 2:0 a postoupila do další fáze soutěže. Dalším soupeřem svěřenců trenéra Pavla Vrby bude polský celek Ruch Chorzów.

Plzeň potvrdila roli favorita také v domácí odvetě a o svém postupu v EL rozhodla už z kraje prvního poločasu. Gruzínský soupeř tahal od začátku za kratší konec a po šesti minutách poprvé inkasoval. Centr Limberského usměrnil hlavou pod břevno útočník Ďuriš. Právě levá strana Plzně dělala soupeři svým pohybem a kombinací velké problémy. V 10. minutě inkasovalo Rustavi podruhé - po akci Malakjana s Fillem se opřel do míče Darida a trefil přesně do šibenice.

Západočechy rychlé vedení uklidnilo a po zbytek zápasu byli plzeňští lepším týmem. Metalurg byl v útočné fázi téměř neškodný a brankář Bolek nemusel řešit žádnou složitou situaci. Hosté zahrozili až v 65. minutě, když z nějakých třiadvaceti metrů vypálil záložník Dobrovolskij a jeho pokus se otřel o břevno. Plzeň držela v průběhu celého zápasu míč na svých kopačkách a mohla přidat i další góly. Ďuriš vzápětí z dobré pozice zamířil placírkou těsně vedle, o osm minut později nastřelil aktivní Malakjan z několika metrů před odkrytou brankou pouze břevno.

Viktoria si před rekordní návštěvou téměř jedenáct a půl tisíce diváků došla pohodlně pro postup do 3. předkola soutěže, kde narazí na polský tým Ruch Chorzów. Ten ve čtvrtek vyřadil makedonský Metalurg Skopje.

2. předkolo Evropské ligy UEFA, odveta:

FC Viktoria Plzeň - Metalurgi Rustavi 2:0 (2:0)
Branky: 7. Ďuriš, 10. Darida. Rozhodčí: Berntsen - Nebben, Opland (všichni Norsko). Diváci: 11 446. První zápas 3:1, postupuje Plzeň.

FC Viktoria Plzeň: Bolek - Rajtoral, Ševinský, V. Procházka, Limberský - Darida, Horváth - Fillo (63. Hora), D. Kolář (82. Hanousek), Malakjan (77. Řezník) - Ďuriš. Trenér: Pavel Vrba.

Metalurgi Rustavi: Bediašvili - Kakušadze (46. Lobjanidze), Machviladze, Intskirveli, Suchiašvili - Dobrovolskij, Mikaberidze, Maisuradze, Jafaridze - Getsadze (74. Kavtaradze), Tatanašvili. Trenér: Koba Žoržikašvili.