Plzeňští fanoušci hanobili UEFA, klub nemine vysoká pokuta

Desítka mladíků v sektoru vlajkonošů Viktorie Plzeň v čtvrtečním zápase 2. předkola Evropské ligy nejprve písmeny na svých tričkách vytvořili nápis hanobící UEFA, následně ve stejném duchu přidali také skandovaný pokřik. Západočechy za toto chování nemine vysoká pokuta.

Plzeňští fanoušci hanobili UEFA, klub nemine vysoká pokuta
"Je to obrovská škoda a především zbytečný zásah do jinak skvěle nastartované spolupráce mezi klubem a fanoušky. Ihned po utkání jsme se setkali se zástupci kotelníků, ujistili nás, že se jedná o samostatnou akci zmíněné desetičlenné skupiny. Ani to však nic nemění na tom, že celkový dojem z jinak fantastické atmosféry byl poškozen a především klub nemine výrazná pokuta ze strany UEFA. Jelikož se ze strany příznivců Viktorie jedná o opakovaný problém v tomto směru, bude se postih pohybovat velmi pravděpodobně v řádu desítek tisíc eur," sdělil tiskový mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

Zbytečná gesta odsoudil také kapitán týmu Pavel Horváth. "Skandování jsem zaslechl, je to naprostá hloupost a především kaňka na jinak fantastickém večeru. Nejedná se o nic jiného než o exhibici několika jedinců, která bude stát klub naprosto zbytečné peníze na pokutách. V realitě atraktivních zápasů, které nám i fanouškům může Evropská liga nabídnout, je to o to více nepochopitelné. Pevně věřím, že se to nebude opakovat. Velmi nerad bych se dočkal situace, kdy budeme hrát zápas Evropské ligy před prázdným hledištěm," dodal Horváth.