Látal: Hráli jsme dobře, zaplatili jsme za jedinou hrubku

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Páteční premiérový zápas 1. kola nového ročníku Gambrinus ligy mezi Jabloncem a ostravským Baníkem měl tři hrdiny v domácím dresu. Byli jimi brankář Roman Valeš a střelci gólů Lukáš Zoubele a David Lafata, který přiznal v rozhovoru pro TV Fanda, že výhra 2:0 byla vydřená.

Látal: Hráli jsme dobře, zaplatili jsme za jedinou hrubku
"Vydřená, ale zasloužená. Trenér nám o přestávce vyčítal nepřesnost a pohyb. Sice jsme se ve druhém poločase moc nezlepšili, ale v závěru jsme proměnili obě příležitosti, které jsme si vypracovali. Baník je naopak neproměnil, brankář Roman Valeš nás výborně podržel," řekl David Lafata, nejlepší střelec minulého ligového ročníku, po zápase reportérům TV Fanda.

Baník, který v Jablonci nevyhrál už šest let, sahal v závěru po bodu za remízu 0:0, ale Zoubele s Lafatou všechno změnili během čtyř minut. V 86. minutě po brilantní individuální akci Kopice odrazil Lafata míč k Zoubelemu, jenž skóroval ve svém prvním utkání v zelenobílých barvách po přestupu z Teplic. Lafata však byl po skluzu do branky v ofsajdové pozici, což asistent rozhodčího přehlédl, situace byla dost nepřehledná. V 89. minutě Zoubele přihrál Lafatovi do běhu, a ten skóroval po individuálním průniku z úhlu pod břevno.
"Baník to v závěru otevřel a hrál vabank, takže jsem dostal od Lukáše Zoubeleho balón do volného prostoru. Trefil jsem to dobře," dodal Lafata.

"Věděli jsme, že nás nečeká lehký zápas. Soupeř hrál odzadu, zpomaloval hru, bylo velké teplo. Měli jsme největší problém s přesností přihrávek. Mužstvo potřebuje čas, aby si všechno sedlo. Ale takové chyby, jako v prvním poločase, protivníkům nabízet nemůžeme. Podržel nás však gólman Roman Valeš. Nakonec jsme si trpělivou hrou vytvořili v závěru dvě šance a zvládli jsme to," prohlásil kouč Jablonce Václav Kotal, který v létě nahradil Františka Komňackého.

Baník výkonem překvapil, oproti minulému ročníku se velmi zlepšil, hrál s přibývajícími minutami stále odvážněji a nebezpečněji. "Situaci před tím prvním gólem jsem neviděl, mám jenom nějaké informace, co se tam dělo. Budu hovořit jen o výkonu svého týmu. Zvolili jsme aktivnější způsob hry, vysunuli jsme presink, hráli jsme dobře, ale zaplatili jsme za jedinou hrubku. Věděli jsme, že Kopic umí jeden na jednoho, ale Frydrych se přece nemůže nechat takhle obejít ve velkém čtverci. Teď si to celé vyhodnotíme a musíme se dobře připravit na Slavii," konstatoval trenér Baníku Radoslav Látal.