Lavička: Leo zase ukázal, jak je pro Spartu důležitý

Lavička: Leo zase ukázal, jak je pro Spartu důležitý

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Na Julisce se při sobotním utkání 1. kola Gambrinus ligy mezi fotbalisty Dukly a Sparty odehrálo drama, domácí hodinu vedli 1:0 a sparťané vyrovnali ve čtvrté minutě nastavení. Kouč Sparty Vítězslav Lavička nebyl s remízou spokojený, premiéru po návratu na letenskou lavičku si představoval jinak.

"S bodem můžu být spokojený jen kvůli tomu, že jsme na konci prohrávali a vyrovnali jsme v nastavení. Ta remíza je z naší strany určitě zasloužená, ale chtěli jsme víc. Bereme remízu jen kvůli tomu, že jsme v posledních sekundách dokázali neprohrát," prohlásil trenér Sparty Vítězslav Lavička.

"Chyběla nám především větší efektivnost hry. Dokázali jsme si v průběhu zápasu a hlavně ve druhém poločase vypracovat řadu slibných příležitostí, ale dlouho jsme se proti výborné defenzívě Dukly ve zhuštěném prostoru nedokázali prosadit. Bylo to také vinou naší nedůrazné koncovky. Nedařilo se nám Duklu přehrát kombinačně, nakonec jsme uspěli spíš silou, tlakem a nakopávanými míči. Leo Kweuke zase ukázal, jakou má pro Spartu cenu," konstatoval Lavička. "Remíza venku je vždycky dobrá, ale kdo chce získat titul, ten musí od začátku soutěže vyhrávat venku," dodal kouč Sparty.

Kvůli zranění Matějovského a nemoci Kadlece nemohl Lavička postavit optimální sestavu. Na pravou stranu obrany zařadil Španěla Pabla Gila, který přišel v létě z B týmu Realu Madrid. Gil nepůsobil přesvědčivým dojmem, udělal dvě zřetelné chyby a po hodině hry byl střídán. "Pro něj to není jednoduchá situace. Všechno je pro něj nový, postupně si zvyká na jiný styl hry a české prostředí. Já věřím, že se bude bude zlepšovat a stane se důležitým hráčem týmu," podotkl Lavička k debutu Španěla.

"Ta remíza je určitě zasloužená. Byli jsme ve velké části druhého poločasu málo aktivní a doplatili jsme na to. První poločas byl vyrovnaný. Tlak Sparty byl však v závěru obrovský, byl to jeden nakopávaný míč za druhým. Hodně situací jsme ubránili, ale když to trvá dlouho, tak stejně jakonec jednu neubráníte. Chybovali jsme tím, že jsme takhle Spartu nechali hrát," komentoval utkání trenér Dukly Luboš Kozel.