Podle Vrby Fillo s Malakjanem zatím díru po odchodech nezalepili

Podle Vrby Fillo s Malakjanem zatím díru po odchodech nezalepili

Hráči Viktorie Plzeň vstoupili v neděli suverénně do nového ročníku Gambrinus ligy, na domácím hřišti porazili v zápase 1. kola Hradec Králové přesvědčivě 3:0, a to ještě řadu šancí neproměnili. Trenér Plzně Pavel Vrba ještě viděl ve výkonu svého týmu rezervy.

"S výsledkem jsem samozřejmě spokojený, ale v prvním poločase jsme měli problémy prosadit se proti obraně hostů. Bylo to zapříčiněno hlavně tím, že jsme nehráli dobře po krajích hřiště. Nebyl jsem spokojený s výkony krajních záložníků, Fillo a Malakjan zatím nejsou tak výrazní jako Petržela a Pilař, kteří nás v létě opustili. Ale věřím, že se do toho dostanou," prohlásil kouč Plzeňských Pavel Vrba v rozhovoru pro televizní kanál Nova Sport.

"Po přestávce jsme se však zlepšili, vytvořili jsme si velké množství příležitostí. Zahrávali jsme i spoustu standardních situací, ale řada těch centrů nebyla zrovna ideálních. Byla to ale celkem dobrá generálka na zápasy Evropské ligy proti Ruchu Chorzów, proti Polákům toho budeme muset ukázat víc," dodal Vrba.

Trenér Hradce Králové Jiří Plíšek vzal výraznou porážku sportovně. "Hned v prvním utkání sezony jsme viděli všechny naše nedostatky. Je dobře, že jsme hráli právě v Plzni. Potvrdila se vysoká kvalita týmu soupeře, chtěli jsme hrát aktivněji, ale v prvním poločase měli hráči zbytečně velký respekt. Byli jsme příliš pasivní a dostali jsme gól po zbytečné poziční chybě. Ve druhé půli jsme chtěli srovnat, ale měli jsme jen náznaky. Musíme teď klukům dostat z hlav, že jsou outsideři," řekl Jiří Plíšek.