Slavia šok nedopustila, proti Jihlavě dohnala třígólové manko

Hráči pražské Slavie remizovali v pondělní dohrávce 1. kola Gambrinus ligy na domácí půdě v Edenu s nováčkem soutěže Jihlavou 3:3. Góly hostí vstřelili v 8. minutě Vaculík, ve 21. minutě Koloušek a v nastaveném čase Tecl z penalty, za domácí srovnali v 69. a 90. minutě Vošahlík a v 87. Kisel.

Na tento start do ligového ročníku před domácím publikem slávisté asi dlouho nezapomenou. Ve 21. minutě prohrávali 0:2, na konci poločasu 0:3, odcházeli do kabin a nechápavě se po sobě dívali. Po druhé brance Jihlavy nový trenér Slavie Petr Rada téměř zkolaboval, dostával ledové obklady přímo na lavičce.

Slavia měla sice převahu, ale nic z ní nevytěžila kromě Škodovy promarněné šance hned na začátku a Kiselovy dělovky na konci poločasu. Téměř čtyřicetiletý gólman Jihlavy Jaromír Blažek ji vytáhl na roh. Jeho protějšek Kamil Čontofalský si sáhl na míč poprvé v 8. minutě, když z prvního útoku hostí vystřelil Lukáš Vaculík a jeho placírka skončila v síti. Podruhé ve 21. minutě, když ho technickou střelou poslal do „šibenice“ šestatřicetiletý harcovník Václav Koloušek a zajistil hostům dvoubrankové vedení. Potřetí balon Čontofalský skutečně chytil, když na něj vypálil jeho spoluhráč Hubáček.

Jihlava hrála velmi pragmaticky. Bránila, pak vyrazila do rychlého brejku a dala gól. Ve 45. minutě už vedla o tři góly. Čontofalskému nezbylo než faulovat Tecla a spoléhat na to, že chytí pokutový kop. Stanislav Tecl, bývalý hráč Slavie, však proměnil tuto naději v marnost, překonal ho ranou k tyči.

Z tohoto šoku se Slavia dlouho vzpamatovávala. V 58. minutě to mohlo být 0:4, ale Tecl po přihrávce Kolouška z brankové čáry zblízka trefil protihráče. Hra Slavie dlouho neměla efekt, ale nakonec se situace obrátila a červenobílí vytěžili z takřka beznadějné situace aspoň bod. V 69. minutě se podařilo střídajícímu Janu Vošahlíkovi snížit na 1:3 po individuálním uvolnění, v 79. minutě skončil míč po elegantních nůžkách Škody na břevně a v 87. minutě a nádherně z úhlu trefil Karol Kisel. Hlediště bylo v absolutním varu, a když v 90. minutě Vošahlík vyrovnal, tak vybuchlo nadšením. Nováčkovi se nepodařilo udržet jasnou šanci na výhru, zejména kvůli nezkušenosti, ale zanechal velmi dobrý dojem. Pro Slavii je bod „účetní“ ztrátou, alespoň však odvrátila ostudu.