Limberský před Chorzówem: Kvalita tam určitě bude velká

[tag]EVROPSKÁ LIGA[/tag] K tomu, aby hrála Viktoria Plzeň evropské poháry také na podzim, už zbývá jeden krok - vyřadit vicemistra polské ligy Ruch Chorzów. David Limberský si uvědomuje, že to vzhledem ke kvalitě soupeře nebude jednoduchá záležitost.

Limberský před Chorzówem: Kvalita tam určitě bude velká
Čeští reprezentanti Limberský nebo Darida mají na Polsko stále živé a velmi pěkné vzpomínky: "Pro mě osobně to byl neuvěřitelný zážitek, když jsme vyjeli na zápas proti Polsku, tenkrát se hrálo de facto o všechno, ale přesto nás v ulicích lidé zdravili, mávali a bylo to až neuvěřitelný. Město Vratislav žilo s Českou republikou a toho jsme si ohromně vážili,“ uvedl bývalý zadák Sparty.

"Já osobně se do Polska určitě těším. Když jsem tam byl s národním týmem, fanoušci tam byli skvělí, fandili nám, i když se zrovna nedařilo, a dokonce i když jsme hráli proti Polákům a porazili jsme je, tak stejně přišli k nám na trénink a tleskali nám," přidal Vladimír Darida.

Tentokráte se ale přátelská atmosféra očekávat nedá: "Tohle je úplně někde jinde, není to Vratislav a vzhledem k tomu, že se hraje o hodně, nějaká nenávist ze strany tamních fanoušků tam asi bude," doplnil Limberský.

Žádné peklo ale nejspíš nehrozí, v Chorzówě totiž bude kvůli stavebním úpravám omezená kapacita na pět tisíc míst: "Tak my sami jsme si to vyzkoušeli v loňské sezóně tady, kdy při zápasech s Jerevanem nebo s Trondheimem taky mohla být naplněna jen hlavní tribuna, což byla podobná kapacita okolo pěti tisíc, a i tak nám tady fanoušci dokázali vytvořit krásnou atmosféru. Myslím si, že polští fanoušci jsou hodně hluční a že nám to dají pocítit. A i když jich bude v uvozovkách jenom pět tisíc, tak si myslím, že to prostředí bude nepříjemné,“ řekl Limberský.

Krajní bek přiznal, že o nejbližším soupeři mnoho nevěděl: "Sám jsem o tom týmu nic moc nevěděl. Vím, že teď vyměnili trenéra, ale samozřejmě, jestli hráli do posledního kola o titul v Polsku, tak ta kvalita tam bude určitě veliká a myslím si, že to bude úplně jiný soupeř než Gruzínci," řekl obránce, jemuž nevadí ani velké vytížení a časté cestování po Evropě.

Rád bych si ho prodloužil i do skupinové fáze: "Já už jsem si zvykl, je toho sice hodně, ale jsem rád, že vůbec můžeme tu Evropskou ligu hrát, takže určitě si nestěžuju a jsem rád za každý takový zápas, který můžu odehrát,“ uzavřel David Limberský na stránkách fcviktoria.cz.