EL: Machačkala skolila Vitesse, Dočkal a Ondrášek skórovali

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Ambiciózní Anži Machačkala si v prvním utkání třetího předkola Evropské ligy v Ramenskoje poradila poradila s nizozemským celkem Vitesse Arnhem 2:0. O branky vítězů se ve druhé půli postarali Šatov a Smolov. Bony Wilfried se v útoku hostů tentokráte neprosadil.

Norské Tromsö remizovalo před domácími diváky s ukrajinským Metalurgem Doněck 1:1, když inkasovalo pouhé dvě minuty před koncem. V domácím dresu se prosadil ještě v prvním poločase exbudějovický útočník Ondrášek.

Další norský účastník EL Rosenborg Trondheim dokázal uhrát remízový výsledek na půdě švýcarského Servette Ženeva. Za severské mužstvo skóroval v 81. minutě třiadvacetiletý exliberecký záložník Bořek Dočkal, jenž se mezi střelce zapsal i ve druhém předkole a stává se nepostradatelným mužem Rosenborgu.

Jediný zbylý slovenský zástupce Spartak Trnava dosáhl velmi cenného vítězství, když v Rumunsku udolal celek Steaua Bukurešť. Svěřenci českého trenéra Pavla Hoftychova, v jehož základu figurovali jeho krajané Gross a Stožický, si tak přivezli na Slovensko nadějný výsledek k postupu.

Liverpool, v jehož základní sestavě nechyběl jak Steven Gerrard, tak čerstvá ofenzivní posila z AS Řím Borini, těsně zvítězil v běloruském Gomelu 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil v 68. minutě anglický záložník Stewart Downing.

Milánský Inter nastoupil na domácíms tadionu Hajduku Split s argentinskou útočnou dvojicí Milito - Palacio. Za "Nerazzurri", v jejichž brance si odbyl soutěžní premiéru brankář Handanovič, se však trefovali jiní - o výhře favorizovaného milánského velkoklubu 3:0 se postarali Sneijder, Nagatomo a Coutinho. Odveta na San Siru už by teda měla být pouhou formalitou.