Kouč Kotal se vrací do Hradce, uspěje?

Kouč Kotal se vrací do Hradce, uspěje?

V pátek večer otevře druhé kolo Gambrinus ligy duel mezi Hradcem Králové a Jabloncem. Zvláštní příchuť bude mít střetnutí pro trenéra Jablonce Václava Kotala, který minulou sezónu strávil právě v Hradci Králové, a tak tamní tým dobře zná.

Zatímco Jablonec si v prvním kole poradil s Baníkem Ostrava, to Hradec Králové prohrál vysoko v Plzni, a tak bude bojovat o vůbec první body v letošním ročníku ligy. Že nebyl výkon Hradce stoprocentní, dobře ví i jeho trenér Plíšek. „Oproti zápasu v Plzni musíme především zkvalitnit přechodovou fázi a chce to i větší sebevědomí,“ přeje si Plíšek.

To Jablonec by mohl být spokojený, exhradecký trenér Václav Kotal, který tak nastoupí proti svým bývalým svěřencům, by ale zlepšení Severočechů uvítal. „Přeji si, aby to bylo kvalitní utkání. Vím, že nás nečeká nic jednoduchého," prohlásil Kotal v rozhovoru pro oficiální stránky klubu.

Jablonecký lodivod tým Hradce zná lépe než kdokoliv jiný. Že by ale výhoda jeho loňského působení v Hradci byla jen jednostranná, to si nemyslí. „Některé přednosti a návyky hradeckých hráčů znám, ale o motivaci budou mít postaráno i oni," tuší Václav Kotal.

Utkání začne v pátek ve 20:15 a v přímém přenosu ho můžete sledovat na televizním kanálu Fanda.
[fortuna]162[/fortuna]