Manchester smetl Bolton a vrátil se do čela

Neproměněná penalta možná rozhodla o porážce Sheffieldu United v duelu 10. kola Premier League s mistrovskou Chelsea. Blues nakonec po gólech, kterými orámovali přestávku, vyhráli 2:0 a s 25 body vedli krátce tabulku anglické nejvyšší soutěže, než se před ně posunul zpět Manchester United. Ten překvapivě snadno zdolal Bolton na jeho hřišti 4:0.

Ačkoliv měla Chelsea po celý zápas jasnou převahu, jako první se mohli prosadit domácí. V 17. minutě totiž fauloval Drogba Davise a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Exekutor Webber ale tváří v tvář Hiláriovi neuspěl. V 43. minutě tak přišel zákonitý trest. K volnému přímému kopu se postavil Lampard, jenž přesnou střelou z 30 metrů prostřelil brankáře Kennyho.

Druhou trefu přidali Blues těsně po změně stran a znovu u ní byl Lampard, když šikovným centrem našel v 49. minutě Ballackovu hlavu a německý záložník se trefil přesně ke vzdálenější tyči.

Rozjetý Bolton se tentokrát musel doma sklonit před letos skvělým Manchesterem United, který se po jasné výhře nad třetím celkem tabulky v poměru 4:0, vrátil do čela soutěže. Po čtvrthodině hry to bylo na Reebok Stadium už 2:0 pro hosty, když se dvakrát trefil letos kritizovaný Wayne Rooney. Nejprve se prosadil střelou zhruba z dvanácti metrů po přihrávce Carricka. Podruhé se trefil z hranice šestnáctky - prudká rána skončila přesně u pravé tyče. V 82. minutě pojistil výhru staronového lídra Cristiano Ronaldo a hattrick završil v 89. minutě Rooney.

Arsenal byl v domácím zápase s Evertonem výrazně lepší, přestřílel svého soupeře 24:2, ale uhrál pouze bod. Už v 10. minutě poslal hosty do vedení po rohu Artety Tim Cahill. Tlak Arsenalu byl místy až drtivý, vyrovnání však přinesla až 70. minuta. Robin van Persie se trefil z přímého kopu (zhruba z 25 metrů) po faulu na Rosického. Tomáš Rosický odehrál celý zápas a byl vidět, v úvodu druhé půle se skvěle uvolnil na hranici šestnáctky a přesným nadýchaným centrem našel hlavu Thierry Henryho. Pokus francouzského kanonýra ovšem zázračně zlikvidoval gólman Howard.

Liverpool se konečně na Anfield Road chytil a porazil Aston Villu 3:1. Villa, která je letos remízovým králem, prohrála poprvé v sezoně. Po půlhodině hry se trefil Dirk Kuijt a ještě do přestávky pojistili vedení domácích Peter Crouch a (ve 44. minutě) García. Na konečných 1:3 snižoval Agbonlahor v 56. minutě. Baroš opět odehrál jen první poločas.

Portsmouth porazil Reading 3:1 i díky vlastní brance Gunnarsona. Na 2:0 zvyšoval Kanu a na 3:0 v 66. minutě Mendes. Nováček z Watfordu uhrál bezbrankovou remízu s Tottenhamem. Wiganu se v posledních týdnech začíná dařit - tentokrát vyhrál díky brance Henriho Camarry z 82. minuty nad Fulhamem na jeho hřišti 1:0. Charlton dočasně opustil poslední místo poté, co uhrál na hřišti Newcastlu bezgólovou remízu.

Výsledeky:

Newcastle - Charlton 0:0
Sheffield United - Chelsea 0:2 (43. Lampard, 49. Ballack)
Bolton - Manchester United 0:4 (10., 16. a 89. Rooney, 82. C. Ronaldo),
Fulham - Wigan 0:1 (83. Camara),
Watford - Tottenham 0:0,
Portsmouth - Reading 3:1 (10. vlastní Gunnarsson, 52. Kanu, 66. Mendes - 83. Doyle),
Arsenal - Everton 1:1 (71. Van Persie - 11. Cahill),
Liverpool - Aston Villa 3:1 (31. Kuijt, 38. Crouch, 44. García - 56. Agbonlahor).

[ 28.10.2006 - eFotbal.cz / bbc.co.uk | Foto: Reuters ]