Šilhavý: Utkání se divákům muselo líbit

Šilhavý: Utkání se divákům muselo líbit

Pohledné utkání mohli v sobotu večer sledovat diváci pod Ještědem, kam zavítala pražská Dukla a bylo se na co koukat. Utkání, které nakonec Liberec ovládl po přestřelce i díky hattricku Josefa Šurala 3:2, nabídlo nadprůměrný fotbalový zážitek.

O jeho kvalitě byl po zápase přesvědčen i trenér mistrovského Liberce. „Věřím, že to bylo pohledné utkání, které se muselo divákům líbit. Jsem velmi spokojen s naším výkonem ve druhém poločase. Soupeře jsme tlačili a podařilo se nám dvakrát otočit vývoj zápasu,“ prohlásil v rozhovoru pro oficiální stránky klubu.

Jednoznačně největší hvězdou zápasu byl se třemi góly Josef Šural. Šilhavý ale po zápase nevyzdvihl jen jeho výkon, ale byl spokojený i s ostatními dalšími hráči. „Šural hrál velmi dobře a korunoval svůj výkon třemi góly. Doufám, že mu to pomůže a nakopne k dalším skvělým výsledkům. Tým sužují některá zranění a jsem rád, že to mladí kluci, kteří nastoupili, zvládli. Ať už to byl právě Šural nebo Morozenko, který musel nahradit Bosančiče, jenž se před koncem první půle zranil,“ připomněl libereckou ztrátu Šilhavý.

Ten dobře ví, že jeho tým v odvetném zápase Ligy mistrů nečeká lehká úloha, když bude muset dohánět jednogólové manko z prvního střetnutí v Kluži. Pevně ale věří, že právě výhra nad Duklou tým nakopne. „Určitě nás dnešní výhra povzbudila ať už do středeční odvety nebo do dalších ligových zápasů,“ věří Šilhavý.