Jak si vedli v čerstvě zahájené druhé bundeslize Češi?

Bundesliga teprve na svůj očekávaný start čeká, ale druhá nejvyšší německá soutěž už byla zahájena a v akci bylo tradičně i několik českých zástupců.

Drážďany podlehly při premiéře Bochumi. Oba Češi figurovali v základu, ale ve druhé půli trávník opustili - Fořt strávil na hřišti hodinu, Trojan ještě o deset minut více.

Prvních pětačtyřicet minut odehrál za Cottbus také exteplický Martin Fenin, gólově svému týmu, který doháněl brankové manko až v závěru, ovšem nepomohl.

Hertha možná trochu překvapivě remizovala ve vstupním utkání s Paderbornem, český reprezentační bek Roman Hubník u toho byl celý zápas.

Celých 90 minut za Kaiserslautern odehrál také Jan Šimůnek a také on byl před domácími diváky svědkem remízového výsledku. 1. FC obral o body po remíze 3:3 Union Berlín.

1. kolo druhé bundesligy pohledem Čechů:

Kaiserslautern - Union Berlín 3:3 (Jan Šimůnek odehrál celý duel)

Bochum - Dynamo Drážďany 2:1 (Pavel Fořt odehrál 61 minut, Filip Trojan odehrál 72 minut)

Hertha Berlín - Paderborn 2:2 (Roman Hubník odehrál celé utkání)

Ingolstadt - Energie Cottbus 2:2 (Martin Fenin odehrál 45 minut)