Boleslav nestačila na Twente ani podruhé a v pohárech končí

Mladá Boleslav dosáhla s nizozemském Twente Enschede stejného výsledku jako na soupeřově půdě. I před vlastními diváky totiž favoritovi podlehla 0:2 a její pohárová cesta pro letošní sezónu končí.

Tým Miroslava Koubka nastoupil v ofenzivním rozestavení 3-4-3 a v základní sestavě byl i nezkušený Zbrošek, jenž nedávno debutoval na prvoligové scéně s Českými Budějovicemi. Naděje domácích však žila pouhých devět minut. To se totitž prosadil belgický reprezentant Chadli.

Od té doby by Boleslav musela vstřelit k postupu čtyři branky. Další rána však přišla po dvaceti minutách hry, kdy musel opustit hřiště zraněný Magera. Další a definitivní úder Twente pak přišel po půlhodině hry, kdy se dokázal hlavou prosadit Fer.

Celek z města automobilů se chtěl s Evropskou ligou rozloučit důstojně a snažil se alespoň o čestný gólový úspěch. Obrana Enschede však byla pevná a přítomní příznivci si tak nejvíce zatleskali ve chvíli, kdy se objevil na trávníku uzdravený středopolař Opiela, jenž chyběl týmu kvůli zlomené noze od října loňského roku.

Evropská liga - odveta 3. předkola:

Mladá Boleslav - Twente Enschede 0:2 (0:2)
Góly: 9. Chadli, 31. Fer. ŽK: Mareš, Johana - Schilder. Rozhodčí: Lajuškin - Lebeděv, Voroncov (všichni z Ruska). Diváků: 3077. První duel: 0:2, postoupilo Twente.

FK Mladá Boleslav: Šeda - Kysela, Johana, Zbrožek - Bořil, Kúdela, Brunclík (79. Opiela), Šírl - Mareš (69. Nešpor), Magera ((22. Ondřejka), Sivrič. Trenér: Koubek.

FC Twente Enschede: Fernandes - Rosales, Donelas, Bjelland, Schilder (77. Nisgerhof) - Brama, Fer, Janssen - Tadič (60. Guttierres), Bulykin (64. Verhoek), Chadli. Trenér: McClaren.