Sedmigólové milánské derby vyhrál Inter

Slavné milánské derby na společném stadionu San Siro dnes po dramatické přestřelce vyhráli 4:3 fotbalisté Interu. Vedoucí tým tabulky už sice měl navrch o tři branky, v závěru však papírově domácí AC sahali po vyrovnání, na něž však ani v přesilovce nedosáhli.

Inter se výrazně přiblížil prestižnímu vítězství brzy po přestávce, kdy Ibrahimovic zvýšil již na 3:0. AC sice dokázal bleskově odpovědět díky Seedorfovi, ale v 68. minutě dal modročerným znovu třígólový náskok Materazzi. Kontroverzní obránce však slavil svou trefu tak vehementně, že viděl od rozhodčího druhou žlutou kartu a musel do kabin.

V početní převaze pak AC, v sestavě s Markem Jankulovským, zahájil stíhací jízdu, která mu málem vynesla bod. Čtvrt hodiny před koncem totiž skóroval Gilardino a v nastavení snížil na rozdíl jediného gólu Kaká. Následná velká šance Oliveiry však zůstala neproměněna a z tříbodového zisku a pojištění prvního místa v tabulce se radoval Inter.

Milánu, jemuž jako jedinému z kvarteta postižených nebyl v pátek rozhodnutím arbitráže snížen trest za korupci, patří v tabulce po osmibodovém odečtu dvanáctá příčka.

Sváteční střelec Matteo Ferrari rozhodl o vítězství fotbalistů AS Řím na hřišti Udine, po němž si hosté pojistili třetí místo v tabulce před svým dnešním soupeřem. Bývalý reprezentační obránce dal v 66. minutě svůj čtvrtý gól v Serii A v kariéře. Domácí vzápětí přišli o vyloučeného Muntariho a vyrovnat už se jim nepovedlo.

Výsledky - 9. kolo:

Udine - AS Řím 0:1 (66. Ferrari),
AC Milán - Inter Milán 3:4 (50. Seedorf, 75. Gilardino, 90+1. Kaká - 17. Crespo, 22. Stankovič, 47. Ibrahimovic, 68. Materazzi).

[ 28. 10. 2006 - ČTK / eFotbal.cz l Foto: Reuters ]