Německý Superpohár: Bayern konečně vyzrál na Dortmund

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Bayern dosáhl v Německu na první trofej po dvou letech. Po pěti porážkách za sebou se mu podařilo porazit ligového mistra Borussi Dortmund 2:1.

Svěřenci trenéra Kloppa prohráli bitvu o Superpohár podruhé za sebou a byla pod tím podepsána i nová letní posila bavorského velkoklubu Mario Mandžukič, jenž přišel do Mnichova z Wolfsburgu a rozlnil síť již po šesti minutách hry.

Když se v 11. minutě dostal po Robbenově tyči míč k Thomasi Müllerovi, jehož dělovka poslala úřadujícího vicemistra do dvougólového vedení, zdálo se být rozhodnuto.

Borussia se však postupně zlepšovala, ve druhé půli už byla lepším celkem, ale na více, než na korigující branku polského kanonýra Roberta Lewandowského už se nezmohla.

Finalista letošního ročníku Ligy mistrů se raduje popáté ze zisku Superpoháru, což je v Německu dosud nepřekonaná laťka.