Mladá Boleslav proti Slavii ubránila těsnou výhru

Jediný sobotní zápas 4. kola Gambrinus ligy proti sobě postavil týmy Mladé Boleslavi a Slavie. Upracovanou výhru 1:0 nakonec slavili domácí. Jedinou branku utkání vstřelil Ondřej Kúdela.

Aktivněji začali hosté. Již ve třetí minutě se do slibného zakončení dostal po Juharově přistrčení Škoda, z blízka ale trefil jen dobře postaveného brankáře Šedu.

První, kdo se z gólu radovat mohl, byli hráči Mladé Boleslavi. V 18. minutě slavisté po rohu několikrát nedokázali bezpečně odvrátit míč, ten se odrazil ke Kúdelovi, jehož přízemní střela z hranice pokutového území letící kolem několika hráčů zapadla přesně k tyči, 1:0.

O poslední šanci prvního poločasu se postaral Radek Šírl. Jeho střela z přímého kopu kousek od rohového praporku jen těsně minula slavistickou branku.

Druhý poločas se odehrával ve znamení hlídání boleslavského náskoku. Slavia se pokoušela natlačit se do šancí, ale dlouho se jí to nedařilo. Až v 80. minutě se po levé straně prosadil Zmrhal, na pět metrů centroval ke Kiselovi, toho ale balón trefil v záklonu, a tak netrefil Šedovu branku.

Slavia nakonec vyrovnávací gól vstřelit nedokázala, a tak utkání skončilo 1:0 pro Mladou Boleslav.