Palermo vyhrálo ve Florencii a dotáhlo se na Inter

Fiorentina nepřipravila Palermo o možnost bodově dostihnout v čele tabulky milánský Inter. Po nedělní domácí prohře v 9. kole italské Serie A se sicilským týmem je navíc tým Tomáše Ujfalušiho předposlední s nulovým bodovým ziskem.

Fiorentina, která je v posledních týdnech ve slušné formě, tentokrát zaváhala na Stadio Artemio Franchi v zápase s největším překvapením ročníku. Už v 9. minutě posunul hosty do vedení Di Michele. Fiorentině pomohl hostující stoper Barzagli, který si dal ve 32. minutě vlastní gól. V 80. minutě vrátil hostům vedení Amauri, který navíc dokázal svým druhým gólem v nastavení odpovědět i na vyrovnání Mutua. Tomáš Ujfaluši odehrál celý zápas.

Poslední je se třemi minusovými body Reggina, která v duelu dvou trápících se týmů uhrála v Římě bezgólovou remízu s Laziem. Lazio zatím letos vyhrálo pouze třikrát, ale i díky úspěšnému odvolání u sportovní arbitráže má osm plusových bodů.

Týmům z popředí tabulky se dařilo střídavě. Atalanta Bergamo prohrála na hřišti Parmy. Tu nastartoval rychlý gól Budana už v první minutě. V 58. minutě sice vyrovnal střelec Doni, ale za dalších deset minut proměnil pokutový kop domácí Grella a těsně před koncem pojistil tři body pro domácí Muslimovič. Siena porazila Ascoli na jeho hřišti gólem Codry z 86. minuty. Hosté odehráli hodinovou přesilovku po vyloučení Pesceho.

Nad očekávání se letos daří dalšímu sicilskému zástupci v soutěži Catanii. Tentokrát ovšem nováček doma jen remizoval s FC Turín 1:1. Catania šla do vedení po proměněné penaltě Spinesiho z 20. minuty. Domácí hráli od 52. minuty bez vyloučeného Mascary a hubenou výhru neubránili - těsně před koncem vyrovnal Franceschini. V posledním nedělním duelu porazilo Cagliari Sampdorii Janov 1:0.

Výsledky - 9. kolo:

Ascoli - Siena 0:1 (86. Codrea)
Cagliari - Sampdoria Janov 1:0 (45. Conti)
Catania - FC Turín 1:1 (20. Spinesi z pen. - 86. Franceschini)
Fiorentina - Palermo 2:3 (32. vlastní Barzagli, 88. Mutu - 80. a 90. Amauri, 9. Di Michele)
Lazio Řím - Reggina 0:0
Messina - Chievo 2:1 (45. Rigano, 90+1. Floccari - 33. Tiribocchi)
Parma - Bergamo 3:1 (1. Budan, 70. Grella z pen., 87. Muslimovič - 58. Doni).
Livorno - Empoli 0:0

[ 29.10.2006 - eFotbal.cz l Foto: Reuters ]