Trenéři Moyes i Ferguson chválili "horu" Fellainiho

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Trenéři David Moyes i Alex Ferguson se po pondělní dohrávce 1. kola Premier League mezi Evertonem a Manchesterem United shodli na tom, že klíčovou postavou celého duelu byl záložník domácích Marouane Fellaini.

Trenéři Moyes i Ferguson chválili "horu" Fellainiho
Belgický reprezentant nastoupil na neobvyklém postě druhého útočníka a vyjma toho, že vstřelil rozhodující branku, dokázal svou bojovností a silou získat obrovské množství míčů, čímž dělal obraně soupeře neustálé problémy. „Fellaini hrál výborně, poslal jsem ho do útoku s vědomím, že to zvládne. Je to neuvěřitelně talentovaný fotbalista a umí zahrát na více pozicích,“ prohlásil Moyes.

„Soupeř měl velké potíže jej bránit. Na jednu stranu je potřeba říci, že United hráli s provizorně poskládanou obranou, ale to v žádném případě nesnižuje skvělý výkon, který Fellaini, potažmo celý náš tým, předvedli,“ pokračoval Moyes, s jehož názorem souhlasil i Ferguson, který si však při této příležitosti rýpl do herní taktiky soupeře.

„Fellaini je jako hora – velký, silný a vytáhlý. Taktika Evertonu byla prostá, jednoduše všechny míče směrem dopředu posílat právě na něj. Dělali to takhle prakticky celý zápas a nakonec dal Fellaini i rozhodující gól, takže jim tento taktický záměr vyšel na jedničku,“ uvedl zkušený skotský kouč.

S výkonem obranné čtyřky, ve které pro zranění nemohli nastoupit Rio Ferdinand, Chris Smalling, Phil Jones a Jonny Evans, byl Ferguson spokojen. A to i přesto, že stopera hrál Michael Carrick a pravého beka Luis Valencia. „Složení obrany bylo samozřejmě problematické, ale za včerejšek svým hráčům nemohu nic vytknout. Není jednoduché odstavit od míče tak velkého a silného hráče, zvláště, když na něj za zápas letí tolik míčů,“ zakončil Ferguson.

Jeho kolega Moyes k samotnému zápasu uvedl. „Jsem opravdu moc spokojený, protože kluci předvedli skvělý výkon. Vstupy do sezóny míváme v posledních letech docela špatné, takže to snad letos bude lepší. Ale nechci nic zakřiknout, tato výhra ještě neznamená, že jsme do sezóny vstoupili dobře. Stejně jako by prohra neznamenala, že jsme do ní vstoupili špatně,“ snažil se mírnit nadšení Moyes.