V Hradci kvůli Baníkovcům pořádají policejní manévry

V Hradci kvůli Baníkovcům pořádají policejní manévry

Královéhradečtí policisté se připravují na nedělní rizikové utkání mezi Baníkem Ostrava a domácím FC Hradec Králové. Na příjezd a odjezd fanoušků a klidný průběh utkání bude dohlížet víc než stovka mužů zákona, řekla v sobotu mluvčí krajské policie Ivana Ježková.

Bezpečnostní opatření bude spočívat v posílení výkonu služby nejenom při příjezdu a odjezdu fanoušků do Hradce Králové, ale i při případném pochodu městem.

"V případě nepokojů na stadionu budeme, pokud nás o to pořadatel požádá, samozřejmě také připraveni zakročit a obnovit tak veřejný pořádek,"
upřesnila mluvčí.

V neděli bude od dopoledních hodin nad klidným průběhem utkání dohlížet více než stovka policistů z řad pořádkové, dopravní a hlídkové policie, antikonfliktní tým, psovodi a kriminalisté specializující se na divácké násilí. Před zahájením utkání prohlédnou prostory stadionu psovodi se psy speciálně vycvičenými na vyhledávání pyrotechniky a výbušnin.

Během celého opatření bude Policie ČR tradičně spolupracovat s městskými strážníky, kterých budou v ulicích Hradce Králové desítky. Stejně jako v minulosti přistaví krátce po 14. hodině před vlakové nádraží Dopravní podnik Hradec Králové dva autobusy, jejichž řidiči budou v případě zájmu přepravovat zájemce z řad fanoušků na malšovický stadion.

"Naším zájmem je předcházet jakýmkoliv problémům, které by mohly mít za následek ničení majetku a škody na zdraví lidí," uzavřela Ježková.