Ujfaluši: Jsme na nule, liga začíná !

V tomto týdnu jsme nejdříve s Fiorentinou dobyli půdu nováčka z Turína a završili tak sérii čtyř výher v řadě. V nedělním šlágru jsme hostili Palermo a po dramatickém zápase nakonec prohráli 2:3. Dvakrát jsme dotahovali náskok soupeře, gól na 2:2 jsme dali dvě minuty před koncem.

Možná jsme se měli spokojit s bodem, Palermo je venku velmi silné. Chtěli jsme ale vyhrát, věděli jsme, že na to máme. Měli jsme po celý zápas více ze hry, na střelecké pokusy jsme vyhráli dvaadvacet ku devíti. Hostující Brazilec Amauri ale v poslední minutě zápasu obešel tři naše hráče a když už nevěděl, co dál s míčem, přesně vystřelil a napnul síť…Náš kanonýr Luca Toni měl v zápase řadu šancí, ale proti Palermu, tedy klubu, ze kterého do Fiorentiny přišel, se mu nepodařilo skórovat ani tentokrát.

Před víkendem jsem se dočkali dalšího zklamání, když nám sportovní arbitrážní komise odpustila pouze čtyři minusové body, zatímco například Laziu osm. Ještě ale uvidíme, zda se naše klubové vedení ve věci bodových odpočtů neobrátí na civilní soud. Zatím jsme bodově na nule a liga pro nás vlastně teď, po devátém kole, začíná… Ale vzhledem k tomu, že jsme v devíti odehraných kolech pětkrát vyhráli, můžeme se dívat na možnost své záchrany optimisticky.

Doma jsem zatím prohráli dvakrát, vždy to bylo s týmy z čela tabulky, Interem Milán a Palermem. Ke vší úctě ke schopnostem Palerma vidím jako hlavního kandidáta na titul Inter. Má nabitý kádr reprezentanty, dvacítku hráčů té nejvyšší kvality. Nyní porazil v dramatickém derby AC Milán 4:3, i když dohrával bez vyloučeného Materazziho a kulhajícího Vieiry vlastně v devíti.

[ 30. 10. 2006 - Tomáš Ujfaluši l Foto: MARSfoto ]