LM: Anderlecht a Málaga jdou dále, Braga rozesmutnila Udinese

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Anderlechtu stačilo v odvetě s kyperským celkem AEL Limassol k postupu do skupinové fáze Ligy mistrů vyhrát alespoň 1:0. V předchozích čtyřech domácích soutěžních duelech v Bruselu belgický velkoklub vždy zvítězil a triumfovat se mu povedlo i popáté v řadě, když o výsledku rozhodli v posledních deseti minutách hry Mbokani a Iakovenko. Český záložník Lukáš Mareček tentokráte nebyl ani na lavičce. Jeho klub si zahraje hlavní fázi LM opět po pěti letech...

BATE Borisov si zahraje Ligu mistrů i na podzim, což platí i pro španělskou Málagu, jež po domácí výhře uhrála v Aténu remízu s Panathiaikosem. Chorvatské Dinamo Záhřeb zvítězilo v balkánském derby na hřišti Mariboru 1:0 a potvrdilo domácí výhru 2:1.

Souboj Udinese s Bragou skončil po 90. minutách stejným výsledkem (1:1) jako v Portugalsku a v Itálii se prodlužovalo. A protože branka nepadla ani v třicetiminutovém prodloužení, na řadu přišly pokutové kopy, ve kterých se po rozstřelu 4:5 radovala hostující Braga.