LM: Kluž odstavila po Liberci i Basilej, Suchého Spartak postoupil

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Celtic Glasgow si po výhře na půdě Helsingborgu dokráčel pro hladký triumf také ve Skotsku, když se v zaplněném Celtic Parku zásluhou Hoopera a Wanyamy radoval z vítězství 2:0. Devatenáctiletý český záložník Filiip Twardzik zůstal pouze na lavičce domácích.

LM: Anderlecht a Málaga jdou dále, Braga rozesmutnila Udinese

Rumunská Kluž po vyřazení Liberce odstavila i švýcarskou Basilej, kterou vždy porazil o gól. Před týdnem se radovala 2:1, ve středu pak 1:0, když se ve 20. minutě zápasu prosadil zkušený řecký útočník Panetlis Kapetanos.

Fenerbahce si brousilo zuby na postup do skupinové fáze, ale nakonec zůstalo před branami. V Istanbulu totiž nedokázalo porazit moskevský Spartak a remizovalo s ním 1:1, což nestačilo. Za domácí mužstvo, v jehož základu nechyběli Krasič nebo Kuyt, skóroval senegalský kanonýr Moussa Sow. Celé utkání v dresu ruského celku odehrál Marek Suchý. I s nastavením se hrálo 98 minut.

Borussii M´gladbach nestačila ani výhra na Olympijském stadionu kyjevského Dynama. Postup si bundesligový tým s Holanďanem De Jongem na hrotu prohrál již v prvním zápasu.

V Lille se muselo jít do prodloužení. Domácí tým, v jehož útoku nastoupil Salomon Kalou a český zadák David Rozehnal zůstal pouze na lavičce, skolil Kodaň pouze 1:0, což byl stejný výsledek, jakým prohrál o pár dní dříve v Dánsku. O postupu tradičního týmu Ligue1 rozhodl ve 105 minutě středečního souboje vysoký brazilský útočník Túlio de Melo.