Oslabený Liberec dělilo od prodloužení 15 minut, v Evropě končí

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Tým Slovanu Liberec si půdu ukrajinského Dněpropetrovsku přivezl zrádný remízový výsledek 2:2, což před úvodním hvizdem odvetného duelu Evropské ligy přeci jen favorizovalo domácí mužstvo vedené španělským trenérem Juande Ramosem.

Hráno minulý týden: Liberec dotahoval, Sparta vedení ztratila, Plzeň prohrála penaltou v závěru

První nepříjemnost potkala Slovan ve 12. minutě, kdy se v libereckém vápně srazil rychlík Konoplianka s veteránem Nezmarem a rozhodčí nařídil pokutový kop, jenž byl domácími s přehledem proměněn.

Druhá nešťastná chvíle pro hostující tým přišla po pětadvaceti minutách, kdy byl po druhém žlutém varování po souboji se Zozulyou Nezmar vyloučen. Trenér Jaroslav Šilhavý zareagoval na vzniklou situaci stažením Bosančiče.

Po hodině hry musel severočeský tým čelit druhé nařízené penaltě. K míči se postavil opět Aliyev a i ve druhém případě rozvlnil síť za Bičíkem.

O dvě minuty později vykřesal naději pro Liberec slovenský záložník Breznaník, jenž posadil na zadek obránce i brankáře Laštůvku a který se ve dvojzápase trefil podruhé. Váchovi a spol. chyběl do prodloužení jeden přesný zásah.

Ten přišel po dalších deseti minutách. Aktivní Breznaník se tentokráte proměnil do role asistenta a na 2:2 srovnal vysoký obránce Kelič.

Vyrovnaný stav ale nevydržel dlouho. Po tyči, kterou nastřelil Aliyev, vrátil v 76. minutě vedení na stranu domácích mladý ukrajinský reprezentant Konoplyanka, jenž dokázal zužitkovat přihrávku střídajícího Kaliniče a Bičíka zkušeně přehodil.

O osudu duelu a postupujícím týmu do základní fáze Evropské ligy pak rozhodla 87. minuta, kdy se do střeleckých statistik zapsal Kalinič, jenž definitivně zlomil odpor zástupce Gambrinus ligy, který už v té době hrál vabank.

Dněpropetrovsk se dvěma Čechy v základní sestavě se může těšit na los Evropské ligy, liberecká pouť evropskými poháry pro letošní rok končí.

Evropská liga - odveta:

Dněpr Dněpropetrovsk - Slovan Liberec 4:2 (1:0)
Branky: 12. a 51. Aliyev (obě z pen.), 76. Konoplyanka, 87. Kalinič - 61. Breznaník, 72. Kelič. ŽK: Cheberyachko, Odibe - Kušnír, Nezmar, Kelič, Bičík, Ljulka. ČK: Nezmar. Rozhodčí: Gomes, Bolinhas, Santos.

Dněpropetrovsk: Laštůvka - Mazuch, Cheberyachko, Strinič, Odibe - Rotan, Aliyev (88. Mandzyuk), Giuliano, Konoplyanka - Matheus Nascimento (56. Kalinič), Zozulya (72. Kravchenko). Trenér: Juande Ramos.

Liberec: Bičík - Kušnír (79. Rabušic), Janů, Kelič, Fleišman - Ljulka, Vácha, Bosančič (27. Karišik), Breznaník - Nezmar, Hadaščok (61. Blažek). Trenér: Jaroslav Šilhavý.