Sparta si nechává kálet na hlavu

[hot]NAPSALI JINDE[/hot] Viktoria Plzeň porazila v 7. kole Gambrinus ligy ve Štruncových sadech Horváthovým gólem z nafilmované penalty Spartu (1:0) a díky lepšímu skóre se před ní po delší době dostala do čela ligové tabulky. Myslím si však, že kdyby si oba diskutované (ne)penaltové zákroky z prvního poločasu – nepotrestaný plzeňský Procházka na sparťana Hušbauera a vzápětí potrestaný Hušbauer na plzeňského Limberského – „otočily dresy“, dopadlo by to podle mého názoru stejně. Jen by se jediný pokutový kop nařídil za ten první zákrok. Plzeň by i tak na rozdíl od Sparty kopala penaltu a vyhrála by stejně tak 1:0. Takový mám totiž z celkového výkonu arbitra Matějky dojem.

Sparta si nechává kálet na hlavu
V každém případě útočící hráči, jak Hušbauer, tak Limberský, své pády přifilmovali. Procházka se do ochotně padajícího Hušbauera rukou jen trochu opřel, Limberský se v podstatě svým vychytralým zásekem o Hušbauerovu nohu „podrazil sám“.

„Limba si šel pro penaltu a Hušbauer to řešil špatně,“ říkal po utkání poněkud diplomaticky Pavel Horváth, to je ovšem typický pohled hráče. Právě tyhle situace, kdy si útočící fotbalista „šikovně“ podrazí nohu o nohu soupeře, se mají podle odborných seminářů považovat za jeden z největších nešvarů proti fair play.

Celý článek čtěte na www.hattrick.cz