Hradec slaví první výhru, porazil Brno. Olomouc smetla mistra

Hradec Králové si v sedmém ligovém kola na domácí půdě připsal první letošní výhru, kdy si poradil s nováčkem z Brna a vyhrál 2:0. Dařilo se i Olomouci, která doma smetla mistrovský Liberec jasně 3:0.

Ligová tabulka

V dueulu mezi Olomoucí a mistrovským Libercem se vedení po 18 minutách ujali domácí, když parádní Pospíšilova střela z přímého kopu zapadla za Bičíka. Velkou parádu předvedl domácí Ordoš po hodině hry. Neohroženě se vrhl mezi dva protihráče, parádičkou si s nimi poradil, následně balón zasekl a přesnou ranou k tyči přidal druhý gól domácího celku.

Snížit mohl v 76. minutě střídající Morozenko, ale jeho bomba z deseti metrů skončila na břevně a následná dorážka Maicona nad. Po známém nedáš dostaneš se dotřetice prosadili domácí. Ordoš posunul míč na Schulmeistera, jehož centr z první šikovně mezi tři tyče nasměroval Doležal.

KOMPLETNÍ STATISTIKA DUELU OLOMOUC - LIBEREC

Úvod utkání mezi Hradcem Králové a Brnem patřil hostům, kteří dvakrát zahrozili. Gólu se však jako první dočkali domácí. Ve 22. minutě se míč po standardní situaci dostal k Dvořákovi, jenž ho poslal před bránu na Uškoviče a ten pálil do prázdné brány. Za devět minut později to bylo již o dvě branky, když z dobrých pětadvaceti metrů napřáhl Šisler a jeho rána skončila v síti. Hned po změně stran měli šanci na zvýšení náskoku domácí, ale Dvořákovu ránu vyrazil Petr na roh.

Po hodině hry se mohli radovat hosté, ale Mezlíkovu střelu z šestnáctky zlikvidoval výborným zákrokem Koubek a chvíli poté pálil Pernice vysoko nad.